View Single Post
Old 20-11-2012   #10
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Vanjapanic View Post
Postovanje,
pre par godina sam iz Beograda isao u Crnu goru na more.Od Sjenice nisam isao prema Prijepolju, vec sam isao juzno - jugozapadno.Malo po izlasku iz grada asfalt je prestao,i naisao sam na nasut, ravan put verovatno pripremljen za asfaltiranje. Malo kasnije je poceo obican, zemljani put a posle planinske voznje po putu koji nije bio put, jer ga je bujica odnela, izbio sam na granicu koja se nalazi tik uz neki manastir.
Da li mi neko moze reci kroz koja sam sela prolazio, i u kakvom je stanju sada taj put.
To je najlepsi predeo koji sam ikada video, voleo bih da ga obidjem uskoro.
Unapred hvala,
Vanja
Quote:
Originally Posted by edis_mumin View Post
Da se ja uključim... Prema tvom prvom tekstu, deluje mi da si na ulazu u Prijepolje pratio putokaz za Sjenicu i došao do manastira Mileševa, pošto kažeš da je na izlazu iz grada. Manastir Kumanica je prilično daleko od Prijepolja, nekih 38 km. U svakom slučaju, od oba manastira vode makadamski putevi prema Sjenici.
Od Mileševe taj put je počeo da se probija magistralni put M-8 kasnih 80-tih i urađeni su neki tuneli gde je sniman film "Lepa sela, lepo gore" Put nikada nije završen, a veza postoji lošim makadamom koji ide preko sela Hisardžik, Kaćevo i Milošev Do. Taj stari put za Sj se spaja sa postojećim pravcem iz Nove Varoši u blizini sela Aljinovići
Od Kumanice ide putni pravac R-117 i ide preko sela Bare i Trijebine. Pravac je dug oko 40km i pod asfaltom je polovina (od Sjenice ka Kumanici)
Kako je dosao do Sjenice,objasniće nam..a išao je na Trijebine i Bare za Crnu goru...Halali Edise...
__________________
halilce is offline   Reply With Quote