View Single Post
Old 02-07-2009   #5
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Recruit ovaj komentar si trebao da napises na Youtube i da se zalis tamosnjim administratorima.Ne kazem da je ovo dobro sto je on uradio..Navescu ti samo jedan primer koji nije potrebno komentarisati.Prije rata 1967. godine u Palestini,u Francuskoj su odrzane demonstracije na kojima se pozivalo na skupljanje priloga za Izrael.Demonstranti su nosili parole na kojima je pisalo "BORITE SE PROTIV MUSLIMANA".Tom prilikom je skupljeno milijardu francuskih franaka samo za 4 dana.Zato neka svako od nas zapita sam sebe a ne sumnjamo da smo na istini sta sam uradio i sta sam dao za Islam?

Na Sudnjem danu Allah s.w.t. nece nikoga pitati da li je bio vehabija,sufija,sija,kadijanija,sunit.......da li je slijedio Hanefijski,Safijski,Malikijski ili Hanbelijski mezheb vec ce ga pitati da li je bio dobar MUSLIMAN.Svi su muslimani isti,razlikuju se samo po bogobojaznosti.

I na kraju nekoliko Hadisa pa ako ste toliki vernici kao sto se predstavljate pridrzavajte se njih:

Rekao je Muhammed s.a.w.s.:

1.Ko kaze o vjerniku ono sto nije istina,Allah ce ga nastaniti u mjestu koje je od znoja stanovnika Dzehenema,sve dok ne porekne ono sto je rekao a nece ga poreci - Ebu Davud i Et Taberani

2.Kod koga se nadje cetvoro on je pravi licemjer a kod koga se nadje jedno svojstvo od ta cetiri,kod njega se nalazi svojstvo licemjerstva sve dok ga ne ostavi-kada mu se nesta povjeri iznevjeri,kada govori laze,kada obeca ne ispuni i kad se prepire bestidno govori - Buharija i Muslim

3.Ko kaze svom bratu nevjernice-kafire jedan od njih je nevjernik - Buhari

4.Zaista ljudi najgoreg stepena kod Allaha na Sudnjem danu ce biti oni koje su ljudi ostavljali bojeci se njihova zla - Buhari

5.Zaista mi je Allah objavio da budete skruseni,da se ne bi hvalisali jedni pred drugima i da ne biste cinili nepravdu jedni prema drugima - Muslim,Newewi

6.Grijeh koji najvise zasluzuje da Allah njegovom pociniocu ubrza kaznu jos na dunjaluku i kazni ga za njega i na ahiretu je nepravda i kidanje rodbinskih veza - Ahmed i Ebu Davud

7.Ko bude sticao znanje da bi se nadmetao sa ucenjacima ili da bi se raspravljao sa neznalicama ili da bi skrenuo paznju ljudi na sebe Allah ce ga uvesti u Dzehenem - Ibn Madzdze

8.Nema imana onaj u koga se nema povjerenja i nema vjere ko se ne drzi ugovora - Ahmed i Ibn Hibban

9.Zaista laganje vodi u grijeh a grijesenje vodi u Dzehennem.Covjek laze dok ne bude kod Allaha zapisan kao lazac - Buhari

10.Nece uci u Dzenet onaj u cijem srcu bude i koliko trun oholosti.Zatim je jedan covjek upitao:A ako covjek voli da obuce lijepu odecu i obucu ?
Zaista je Allah lijep i voli ljepotu a oholost je u odbijanju istine i omalovazavanju ljudi odgovorio je Allahov Poslanik s.a.w.s. - Muslim,Newewi

61 ajet sure Al Imran:Neka je Allahovo prokletstvo na one koji neistinu govore.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote