View Single Post
Old 28-07-2008   #11
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Uspio si u svojoj namjeri jer se oglasila i Suada i Borichi .Diskutabilno je ponešto od onoga što si rekao.Međutim,u nečem se slažem s tobom a to je da se razlikujemo od Bosanaca i da je Srbija država kojoj pripadamo i u kojoj treba dokazivati svoje viševijekovno postojanje,ostvarivati svoja prava i da je okrenutost Sarajevu ,po meni besmislica.Ali,uvijek ima ali...
Pripadnost narodu,BOŠNJACIMA ,je nešto na čemu treba insistirati jer se identitet ne ogleda samo u vjeri a nas su decenijama po tome prepoznavali ,samo Muslimani a svi ostali su bili narod:Srbi,pravoslavci; Hrvati,katolici ; a mi -Muslimani.Ko mi? gdje je pripadnost narodu?

Možemo otvoriti novu temu jer sam upravo skontala da smo,najblaže rečeno,postali nepristojni pa se zato vraćam na temu: Rahmetli Zulfikarpašić je imao ogromnu ulogu u ozvaničenju Bošnjaka kao naroda ali i mnoge druge zasluge,da se ne ponavljamo,već smo navodili.Mislim da je Borihi ,otvarajući ovu temu,opet pokazala svoj izuzetni filing za važno i značajno.
suada is offline   Reply With Quote