Thread: hadzdz 2006
View Single Post
Old 12-01-2006   #18
Alien
Gost
 
Posts: n/a
Default

"Tahirovic" i "MadeinSanjak":



Ja sa slobodom mogu reci, da sam kompetentan, da kazem, da je narod u Sjenici i cjelom Sandzaku plaho napacen, jer sam sve vrijeme bio tamo. Dakle od ekonomske krize, kada su nam roditelji primali platu od jedne marke, uzgred budi receno, s tim je trebalo zivjeti mjesec dana pa i vise, pa do iscekivanja (svake noci) da izgubimo glavu. Naravno da je rat nesto najstrasnije, ali nije bas svejedno bilo cekati da nam bomba padne na glavu ili da pijani rezervisti pocnu ubijati i klati neduzan, goloruki narod. Drugo, o tome koliko je sistematski radjeno na nazadovanju Sandzaka (jos od vladavine komunista), sto ce uslijediti patnju i siromastvo istog, moze se naci i u dosta literature (puno knjiga od prof.dr.Rasima Muminovica, Polozaj muslimana u Sandzaku od Hakije Avdica...)

I trece povratak u Sjenicu je obaveza svakog savjesnog Sandzaklije, Sjenicaka. Sto se tice mene, onog dana kada diplomiram, insallah, se vracam tamo i pozivam sve Sjenicake da se vrate u svoju maticu. Zavrsimo svoje misije, bio to privremeni rad u inostranstvu, bilo to skolovanje, neko drugo strucno usavrsavanje ili nesto trece.

Trebamo mi Sjenicu a ona nas mnogostruko vise.

Selam i molim vas da mi halalite ako sam nesto pogrijesio.
  Reply With Quote