Thread: F1 2009
View Single Post
Old 17-01-2009   #7
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Meklaren predstavio bolid

Ekipa Meklarena predstavila je svoj bolid za 2009. godinu u kojem će svetski šampion Luis Hamilton krenuti u odbranu titule. Pozvanim gostima MP4-24 je pokazan u Vokingu, zajedno sa nepromenjenom prošlogodišnjom postavom vozača.

Na ovom bolidu se postepeno radilo još od septembra 2007. godine, kako bi se uspešno izašlo u susret svim novim pravilima. Ekipa je već napravila dve šasije koje će početi sa javnim testovima u Algarveu u Portugalu u ponedeljak. Tad će voziti Pedro de la Rosa dok će u sredu voziti Hamilton a u četvrtak Kovalainen.

Na prezentaciji Luis Hamilton je rekao: "Dolazak novog bolida je uvek emotivan trenutak za bilo kog trkačkog vozača, a predstavljanje MP4-24 je još više posebno za mene. Ne samo jer bolid izgleda apsolutno neverovatno, već jer nosi broj jedan svetskog šampiona."

"Mislim da je ovogodišnji svetski šampionat otvoren, sa novim pravilima to je sjajno za svakog fana formule 1. Lično se nadam još jednoj uspešnoj sezoni i šansi da se ponovo borim za titulu. Do poslednje trke ako je neophodno, ali po mogućstvu ranije!"

Slično zadovoljstvo izneo je i Heiki Kovalainen. Ron Denis je bio nešto otvoreniji i izjavio je da se nada da će ekipa osvojiti obe titule ovaj put:

"Iako smo ostvarili pobedu 2008. godine u šampionatu vozača mi ništa nismo uzeli za gotovo u našim pripremama za narednu sezonu." rekao je Denis.

"Kao i uvek, mi ostajemo tu da pobedimo i naš glavni cilj ostaje da osvojimo obe titule ove sezone." U međuvremenu Denis je odstupio sa svoje pozicije šefa ekipe.









__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote