View Single Post
Old 22-05-2008   #245
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Talking

sellam aleikum wr wb


Jeste, istina je, nekada su nasha sela bila vrlo bogata.. ma kako se vama novoj generaciji cinilo, da je ljepshe u danashnje vrijeme... Domacinstva su bila krcata divnim proizvodima,.. znalo se reda,. svemu i svakome..

danas su mjesta mala i velika, upropastena, zbog gizdavosti snaha, i zbog glupana mladozenja, koji su popustali..

muskarac je postao na selu, vrlo obican covjek.. alkoholicar, bolesnik, ili narkoman/diler... ili kakav jadnik koji se muchi da prezivi...

Kako vi zamisljate jednog stanovnika sa sela.. ili bolje reci, ruralnog podruchja??!!
- onaj tko je putovao, a i ne treba putovati, eto mu interent,. uporedite zivot u Redza kalabriu ili Siciliu, ili Svicarsku ili Njamcku, kako zivi jedan obican covjek sa svojom obitelji,...

usporedite.. ako je nama ponos koliko jedna zena dobije zlatnika, koji nigdje u modi nijesu, osim kod nas u Sandzaku sto se tiche Balkana, pa i islamskog svijeta.. tada cemo reci aferim.. jel' tako,.

pogledajmo i profil zhene s sela.. !!" _ Pa gdje je to domacinstvo.. gdje je proizvodnja mlijechnih proizvoda.. znate li, koliko bi svaka kucha mogla samo odlichnim marketingom zaraditi novac,.

Jeli bolje,. dva puta godsinje prodati dijaspori zdrave proizvode,. nego muzha poslati da se jadnik muchi na gradjevini ili bausteli..

Sta je bogato selo,.. dajte mi vi recite.. pa cete vidjeti da i svako albansko selo ima isto kao i nashe.. makar u 21.stoljecu..

Ja tuvim mnoge bijace koje su danas 70 ili 60 ili nesto mladje godina, kad sam bila u Sandzak, to su nekada bile odliche skojevke, i haman pa nema gdje nijesu isle na radne akcije.. e ja bih malo i takvom selu pricala, pa da vidimo kakvo je bogatstvo, starog i novog razdoblja razvoja sela..

Ja cu na selo da zivim, bez okruzenja seljaka,
i to u Sandzak..
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote