Thread: Za Dushu...
View Single Post
Old 27-06-2008   #29
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Dragi sine!

Pisem ti ovo pismo kako bi znao da ti pisem. Ako ga dobijes, znaci da je dobro stiglo. A ako ga ne primis, javi mi pa cu ti ga ponovno poslati.
Neki dan tvoj je otac procitao u novinama kako je statisticki utvrdjeno da se najvise saobracajnih nesreca dogadja jedan kilometar od kuce.
Zato smo se mi od kuce preselili malo dalje. Nova je kuca prelepa, imamo cak i ves masinu, samo s njom nesto nije u redu. Juce sam stavila ves da se opere, povukla vodu, i ves je nestao. Kod nas je jako ruzno vreme.Prosle nedelje dva puta je padala kisa. Prvi put tri dana, drugi put cetiri. Pisao si da ti posaljemo zimski kaput, onaj s metalnim dugmicima. Stric je smatrao da ce to jako opteretiti paket, pa smo na njegov savet skinuli dugmad s kaputa i stavili ih u dzep.
Pre osam dana konacno smo pokopali dedu. Nasli smo ga kad smo cistili kucu. Bio je u ormaru i to otkako je pobedio u igri skrivaca. Pre nekoliko dana explodirala nam je plinska boca. Mene i tvog oca explozija je kroz prozor izbacila na ulicu. Kakav je to osecaj bio, nakon toliko puno godina, ponovno s muzem izaci napolje.
Inace, tvoj je tata dobio novi posao. Jako je ponosan na njega, ima pod sobom oko pet stotina ljudi. Na gradskom groblju odrzava travnjak.
Tvoja sestra Julija, ona koja se udala za svog muza, napokon je rodila. Ne znamo jos pol deteta, tako da ti ne mogu javiti jesi li postao ujak ili ujna. Ako bude devojcica, Julija je rekla da ce se zvati po meni. Malo mi se cini glupim da svoje vlastito dete zove - mama.Vec duze vreme ne vidjamo ujka Isidora, to je znas onaj koji je umro prosle godine.
Jooj, sad moram da ti ispricam kakvu je glupost napravio tvoj bratic Mislav, kad nas je proslog vikenda vozio na izlet. Zakljucao je auto, a kljuceve zaboravio u njemu. Morao je da ide kuci po duplikat kljuceva da bi nas otkljucao i pustio iz automobila. Katastrofa! I to bi bilo sve za danas. Necu da ti napisem nasu novu adresu jer ne znam koja je. Ovi sto su u kuci ziveli pre nas odneli su cak i kucni broj sa zida kuce. Ako vidis Margaretu, puno je pozdravi, a ako je ne vidis nemoj nista da joj govoris.

Puno te voli tvoja mama!

P.S. Htela sam da ti posaljem nesto para, ali sam vec zatvorila kovertu.
Mozda drugi put!
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote