View Single Post
Old 22-08-2008   #29
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Musko View Post
Nigerijcu koji ima 86 žena preti smrtna kazna

Autor: Blic online | Foto:BBC | 21.08.2008. - 21:51
Mohamed Abubakar Islamski verski zvaničnici u Nigeriji naredili su čoveku koji ima 86 žena da u naredna tri dana izabere četiri i da se pokaje pred Bogom ili će biti osuđen na smrt, prenosi BBC.

Verski autoriteti su bivšeg učitelja i muslimanskog propovednika Mohameda Abubakara (84) proglasili otpadnikom i vođom privatnog kulta jer se većina muslimanskih propovednika slaže da je muškarcu dozvoljeno da ima najviše četiri žene i to ako je u stanju da ih sve jednako tretira i izdržava. Međutim, Abubakar izaziva ove zvaničnike i tvrdi da u Kuranu nije propisana kazna za čoveka ima više od četiri žene.
"Bog nije izrekao kaznu za muškarca koji ima više od četiri žene iako postoje kazne za blud i prevaru", tvrdi on.
"Svaki drugi čovek sa 10 žena bi se srušio i umro", dodaje on. "Ali meni je Alah dao moć da kontrolišem svih mojih 86 žena", kaže čovek koji takođe ima najmanje 170 dece.


Neke od Abubakarovih žena i dece Abubakar dalje tvrdi da on ne traži žene već da one njemu same dolaze jer je poznat po svojoj moći zalečenja i po ljubavnim sposobnostima.
"Čim sam ga upoznala nestala mi je glavobolja", tvrdi Šarfat Abubakar, koja je imala samo 25 godina kada se pre 12 godina udala za Abubakara.
"Ja sam najsrećnija žena na svetu", kaže Ganijat Abubakar.
"Kada se udaš za čoveka sa 86 žena, znaš da on zna kako da se brine o ženi", dodaje ona.
Abubakar i njegove žene nisu zaposleni i on odbija da otkrije kako izdržava njegovu ogromnu porodicu.
eh...vidi mu se na licu da je jadan sav izmucen....tesko njemu...
  Reply With Quote