View Single Post
Old 28-05-2012   #64
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Draga Hurmo ,doboro te naslo....sve pohvale tvojoj prijateljici...tako bi odreagovala vecina ,,seljaka,, u srbiji,,smatrajuci da ta,, predstava,, tih ,,navijaca ,,nije u redu ni u skladu sa njihovim ubedjenjem.
Da li si ti ikada bila u maloj balkanskoj zemlji Srbiji? ako nisi ja te pozivam kao gosta da sagledas da mi nismo ni raritet,ni neemancipovan narod, ni divljaci ...vec naprotiv....Napomenuh negde da zivim u visenacionalnoj sredini maksimalno ispostovana i makslimalno postujuci druge.Predstavu koju si ti dozivela meni je nepoznata i za osudu.Neprijatnost zbog svoje nacionalne i verske pripadnosti nigde nisam dozivela niti se osetila ugrozenom,od Subotice,preko Sandzaka pa ni u sred Nisa....


Ada duso draga,veze mene za tu zemlju osobito za Sandzak i tvoj vilajet mnogo vise no sto mozes i u snu pomislit
Moje prijatelje nisam nikada birala po sistemu nacionalnost ili vjerske pripadnosti,niti sam insan koji uvjek trazi lose u drugima vec pokusavam ono sto je dobro maksimalno izvuci na povrsini ali i ukazati ili slobodno reci svoje misljenje kada nesto po mom vrijednovanju nije dobro.Moj krug prijatelja je u najvecoj mjeri satkan od svih naroda i nacionalnosti pocevsi od dragih mojih sa prostora bivse nam Juge ,preko Azije,Orienta, do daleke Australije i preko bare.Misljenja sam da je ova dunjalucka basta samo onda lijepa kad u nju cvijeta razlicito cvijece,samo sto nam valja svima nama onaj korov koji tu basti cini ruznom cupati.
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote