Thread: Kladnica
View Single Post
Old 22-08-2009   #306
TROLL
Registrovan
Početnik
 
TROLL's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Norge
Godine: 57
Posts: 10
Default

SELAMALEJKUM !
Zelio bih na,temu Sjenickih sela spomenuti slo Fijulje!
Ja sam rodjen u tom selu i detinjstvo proveo tamo.
Ne zivim u trenutno Fijulje ali navratim s vremena na vreme ga posecujem.Hocu da kazem da je svakom najdraze ono mesto gde je rodjen.
Ja sam ziveo na nekoliko lokacija:zavrsio srednju skolu u Sjenicu-fino je bilo.Studiro sam u BiH(Sarajevu)-isto lijepe uspomene nosim,osim sto me rat zateko,jedva sam uspio da izadjem.Dalje sam ziveo u Dortmund(Nemacka) punih 6g,a danas zivim sa familijom u Norvesku.
Od svih ovih mesta ipak se usudjujem reci najlepse utiske nosim iz Fijulja.Iako nisam imao to, sto danasnja deca imaju,iso sam u opanke(ali ne u skolu),cuvo krave,krali smo tek zrelo voce po tudjim bastama i td.
Nama je Sugubine veoma blizu,samo par kilometara i Fijulj ima mnogo dobre prijateljske i rodbinske kontakte sa Sugubinama,Ponorcem,Kladnicom.
Ja cu ovde skratiti malo pricu i samo da ne zaboravim.1943 su cetnici usli u Fijulj i zapalili ga ,ali su ih mestani primetili i svi su pobegli u pravcu Sugubina i dalje prema Kladnicici.
Nasi stari su nasli utociste tamo -bas u Kladnicu i Ponorac,i mnogi tvrde da im je rahmetli Camil Prasevic spasio glavu od cetnicke kame i puske.
Da ne skrenem sa teme hteo bih vam samo reci koja prezimena imaju u Fijulj:Ugljanin,Vujovic,Dolicanin,Delevic,Peskovic ,Taric i Lakota.Trebate isto znati da Fijulje ima dosta momaka i cura sto su zavrsili studij u Beogradu,Sarajevu i Pristini.
Danas Fijulj ima oko 23 domacinstva.
Ja sam ponosan na moje selo.

Vas TROLL
Maksuz selam!
TROLL is offline   Reply With Quote