Thread: Kladnica
View Single Post
Old 25-08-2009   #314
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Quote:
Originally Posted by TROLL View Post
SELAMALEJKUM !
Zelio bih na,temu Sjenickih sela spomenuti slo Fijulje!
Ja sam rodjen u tom selu i detinjstvo proveo tamo.
Ne zivim u trenutno Fijulje ali navratim s vremena na vreme ga posecujem.Hocu da kazem da je svakom najdraze ono mesto gde je rodjen.
Ja sam ziveo na nekoliko lokacija:zavrsio srednju skolu u Sjenicu-fino je bilo.Studiro sam u BiH(Sarajevu)-isto lijepe uspomene nosim,osim sto me rat zateko,jedva sam uspio da izadjem.Dalje sam ziveo u Dortmund(Nemacka) punih 6g,a danas zivim sa familijom u Norvesku.
Od svih ovih mesta ipak se usudjujem reci najlepse utiske nosim iz Fijulja.Iako nisam imao to, sto danasnja deca imaju,iso sam u opanke(ali ne u skolu),cuvo krave,krali smo tek zrelo voce po tudjim bastama i td.
Nama je Sugubine veoma blizu,samo par kilometara i Fijulj ima mnogo dobre prijateljske i rodbinske kontakte sa Sugubinama,Ponorcem,Kladnicom.
Ja cu ovde skratiti malo pricu i samo da ne zaboravim.1943 su cetnici usli u Fijulj i zapalili ga ,ali su ih mestani primetili i svi su pobegli u pravcu Sugubina i dalje prema Kladnicici.
Nasi stari su nasli utociste tamo -bas u Kladnicu i Ponorac,i mnogi tvrde da im je rahmetli Camil Prasevic spasio glavu od cetnicke kame i puske.
Da ne skrenem sa teme hteo bih vam samo reci koja prezimena imaju u Fijulj:Ugljanin,Vujovic,Dolicanin,Delevic,Peskovic ,Taric i Lakota.Trebate isto znati da Fijulje ima dosta momaka i cura sto su zavrsili studij u Beogradu,Sarajevu i Pristini.
Danas Fijulj ima oko 23 domacinstva.
Ja sam ponosan na moje selo.

Vas TROLL
Maksuz selam!
ALEJKUMU SELAM TROLL
Kako ovo da mi promakne?

DOBRO nam došao TROLL. Hvala na ovako finom predstavljanju.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote