Thread: Ustav
View Single Post
Old 19-10-2006   #46
Talino
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: NP
Godine: 62
Posts: 55
Default

Nije čudno da sljedbenik SDA, kao patije koja na nemuslimanski način, neljudski način, najlopovskiji način (!!!) uzurpira opće dobro - regionalnu TV (koja nije vlasništvo SDA već svih gradjana, jer je kupljena opštinskim novcem) - eto, nije čudno da neko, ko je sljedbenik takve partije ovdje trza moje riješi iz konteksta. Nije ti to fer Tahirovče. A još tražiš da se predstavim?! Pa da po neki SDA ili SDP zaljudjenik baci bombu na kuću?



Inače, ne smatram da je nemoralno što se ne predstavljam, tvoje optužbe su nekorektne. Ti ne poznaješ moderne odnose u internet komunikacijama.



Tahirovče, ja nisam govorio o ubojstvu Ljaića, već sam spomenuo da bi Albanci ubili Rugovu da ih je predstavljao u Beogradu onako kako nas predstavlja g. Ljaić. Mislim da bi u istom takvom slučaju ubili i g. Ugljanina. Albanci ne trpe veleizdaju, a mi bošnjaci nismo ni jedan promil kao oni. Mi se ubijamo izmedju sebe, u pokušaju da se utrkujemo da se Beogradu što više ulignemo.



Kako dakle Albanci postupaju prema veleizdajniku? Možda će nekome biti zanimljivo da pročita..



Prvo mu bivaju stavljeni peškir i sapun na kućni prag, i to se obično radi krišom, noću. To je stari albanski običaj postupanja prema veleizdajnicima. Kad neko vidi peškir i sapun na kućnom pragu zna da mu je odlaziti odatle, ili gubiti glavu.



Za ovaj običaj znam jer je zet moje rodjene tetke koja je udata za Albanca (inače i sam Albanac) radio na prištinskom univerzitetu u teškim godinama po Albance, kada su nad njima iz beograda vršili presiju i genocid... čak je bio i član JUL-a! Taj njen zet je zatekao peškir na svom pragu i morao je bježati u Bg neposredno prije Bombardovanja NATO saveza. Kad su mu u Bg dali "nogu" jer nije imao para da plati samački dom, vratio se na Kosovo. Rodjena njegova dva sina i žena sa njim nisu do danas progovorila, a on živi poput samotnjaka. Allaha mi sve je ovo istina.



Eto, to sam htio da kažem... da našem narodu fali malo samopoštovanja, dostojanstva... NEZABORAVLJANJA! Mi smo narod koji jako brzo zaboravlja, a to je pogubno na Balkanu! poz.
__________________
''Tudju zemlju nećemo, svoje zemlje ne damo, Sand�ak ucijelo hoćemo!
Mi smo narod i bićemo i na drugo pristat nećemo''
(Sulejman Tabaković)
Talino is offline   Reply With Quote