View Single Post
Old 29-01-2006   #40
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Izvini Damire i svi ostali koji niste bili ukljuceni u ovu diskusiju koja nije bila samo o Senadu vec i o ostalim velikanima Bosnjackog naroda.Ja sam se malo zaboravio u svemu ovome a posebno da je ovo namijenjeno slikama Sjenice.Iako sam se zareko da necu vise odgovarati fraeru (o kojem kineski horoskop sve govori) moram samo dati odgovor na pricu o mojoj nepismenosti i nenacitanosti iako ja to nerado govorim jer sam samo jedan po rodjenju Sjenicak, po nacionalnosti Bosnjak-Sandzaklija koji se nista ne razlikuje od ostalih. Ali moj fraeru ja imam zavrsena dva fakulteta jedan u Sarajevu a jedan u Svedskoj.U Svedskoj sam napisao pet naucnih radova od kojih jedan ima u svom sadrzaju i ekolosku stvarnost Sjenicko-Pesterskog kraja.Taj rad je arhiviran u Svedskoj nacionalnoj biblioteci.Na mojem radnom mjestu se uvijek nalazi neka od slika Sjenice i njenih ljepota.Jedan sam od autora knjige koja treba da izadje u martu 2006-e "Zbornik Bosnjackih pisaca u Svedskoj" u kojoj je i moj tekst o rahmetli Muhamedu Abdagicu.Dakle sve ovo govori o mojoj nepismenosti i nenacitanosti.Svi tvoji komentari se mogu svesti u jednoj izreci koja datira jos iz Turskog doba a glasi "Bosnjak bosnjaku moze halaliti sve osim uspjeha". Sve ostale komentare i eventualne primjedbe mozes poslati direktno na moju privatnu e-mail adresu:alija.tandirovic@saffle.se tako cemo postedjeti ostale posjetioce ovog sajta tvojeg primitivizma.



Damire tebe bih zamolio da pokusamo zajednickim snagama pokrenuti akciju prikupljanja sredstava za izdavanje neobjavljenih rukopisa Muhameda Abdagica kao i narednog broja Sjenickog Zbornika.Koliko je nas vani kada bi svi dali godisnje po 10 eura za taj projekat nebi bilo nikakvih problema.Molim te javi mi da li si zainteresovan i da li bismo mogli otvoriti jedan racun koji bi bio namijenjen za uplate sa svih strana namijenjene samo u tu svrhu.

Selamim sve a dragom Allahu ucim dovu da prosvijeti mozgove i izvede na pravi put sve Bosnjake i muslimane cijelog svijeta, da prestanu biti ljubomorni jedni na druge i da zajednickim snagama savladaju sve dusmane.
  Reply With Quote