View Single Post
Old 28-01-2006   #30
tandir
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zao mi je sto se moram sa tobom prepucavati na ovaj nacin ali vidim da ti Sarajevska klima plaho prija i da pricas kao da si najrodjeniji Sarajlija.Da nije bilo Senada,Sefera,Ganica i ostalih patriota danas nebi bilo ni vas koji mlatarate po svojim kompjuterima i blatite najvece patriote Bosnjackog naroda. Sta da ti kazem za Ganica osim da se ti nisi ni rodio kada je on radio na Univerzitetu u Americi i da se njegove knjige koje je tamo napisao i danas prodaju kao udzbenici, dakle za njega novac nikada nije bio problem kao ni patriotizam sto za tebe i takve kao ti nebih rekao.Najzalosnije je sto takvi novinarcici kao sto si ti uzimaju sebi za pravo da blate i komentarisu rad takvih velicina kao sto su Akademci Filipovic i Sidran.Shvatite jednom za svagda da ja kao i svaki drugi patriota nikada necu osuditi njihovu odluku da vam ne daju intervju. Pa ko ste vi osim obicni politcki i novinarski balavci koji blateci takve velicine pokusavaju sebi izgraditi karijeru koja nebi mogla ni poceti da nije bilo njih.Sto se tice mojih iluzija za koje ti mislis da su maglovite posto sam u Svedskoj (sto nije cudno s obzirom da si prihvatio Sarajevski zargon i nacin zivota i rada) mogu ti reci da sam ja u mnogo vedrijim iluzijama nego ti a da moj patriotizam i pomoc mom narodu je nesto sto je nezamjenljivo kao i postovanje prema svim Bosnjackim velicinama i patriotama.Sve sto sam ucinio da sada je bilo za dobrobit moga naroda i na cistoj patriotskoj osnovi a sve se moze provjeriti kao na primjerrikupljanje donacije za izgradnju Dzamije u Sjenici 2003 koja je sada hvala Allahu dz.s. u funkciji zatim mnoge humanitarne akcija za pomoc djeci Srebrenice koje je svestrano podrzavao Senad Hazdifejzovic,mojom zaslugom su mnoge knjige Bosnjackih pisaca nasle svoje mjesto u Svedskim bibliotekama a to se moze provjeriti preko Ragipa Sijarica predsjednika Bosnjackog saveza pisaca Svedske,najnovija je akcija koja je na svom pocetku prikupljanje sredstava za stampanje rukopisa Muhameda Abdagica naseg velikog pisca i patriote kao i prikupljanje donacije za nastavak stampanja Sjenickog Zbornika koji je pri gasenju zbog bosnjaka koji misle samo na sebe i svoju karijeru (nadji i sebe tu). Ovo je moj zadnji odgovor i mislim da nema potrebe vise da branim takve velicine kao sto su Senad, Ejub i ostali jer oni su nedodirljivi i zauvijek upisani u istoriju kao takvi.Sto se mene tice ja cu i dalje raditi ovo sto sam do sada radio samo ne u magli jer ovde nema smoga kao u Sarajevu pa je vidik mnogo dalji i dublji.Sto se tice Hayata i CD mogu te jos jednom razocarati pretplata za njihov program je porasla i raste svakim danom a najvise radi Senada i CD a Federalna TV kao i PBS su za prave Bosnjake nista drugo osim dusmanske a zbog toga su i otpustili Senada da bi mogli raditi sta hoce jer sa njim to nije bilo moguce on se za to nije borio.Ovim nisam branio ni Senada ni Ejuba ni ostale kao osobe vec kao velicine koje su nedodirljive i smatram da tamo neki pocetnici koji su bili u pelenama kada su se oni borili za opstanak svog naroda ne mogu uzimati za pravo da blate sav njihov trud i rad. Za kraj ti jos mogu reci da je ovo moj zadnji odgovor na tvoja pisanja i blebetanja jer sama njihova imena govore sve za svakog patriotu a volio bih da tu svoju energiju usmejeris zajedno sa svojim kolegama prema pravim dusmanima ako u vama ne tece Avdicevska krv.

Puno selama.
  Reply With Quote