View Single Post
Old 30-04-2014   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i jeste stvar za razmisljanje.

da su radili samo dobro, da su zlatna jaja nosili pa hajd, ali toliko promasaja, toliko losih stvari i dalje su tu.

evo kako ja to gledam.

mi, sandzaklije, smo jako tvrdoglavi, ponositi, temperamenti i nadasve odani ljudi.
odani, bilo da se radi o porodici, religiji, prijatelju, drustvu pa i politickom opredeljenju.

sad, svi smo nekad bili sda, 50% njih nece da promeni stranuku jer hoce da ostane autotohton kao neko ko je pripadao samo jednoj opciji.
oni koji prelaze u druge stranke, lakse su se odrekli turaka i komunista nego sulja i sda.
imao sam prilike da im ukazujem na neke stavri a da su mi ljudi goovrili kako ne mogu da promene stranku, jer sta ce sutra da mu kaze komsija, kako je mogao da izda sda i sl.

neki su za sulja govorili i da je, citiram: "pejgamber".

neki su mi rekli, kako da prevarim sulja, a sa njim sam klanjao Dzumu u dzamiji.

drugi nece da ga ostave jer su sa njim bili na dzenazi.

i da ne nabrajam a imam jos puno primera.

medjutim, ono sto je najupecatljivije je "plemstvo" koje se savremenno naziva Nepotizam.

e, to je ono, po mojem misljenju, sto sda drzi svih ovih godina na vrhu.

uzeli su iz svakog plemena(porodice) po nekog i dali mu neki posao.
nekom bolji, nekom gori, ali sve jedno.
pogledajte carsiju, nema porodice da po jedan ne radi u opstini.
oni ne rade samo u opstini, oni rade za stranku, a cesto zbog takvog uticaja postaju Poglavice.
oni se pitaju, familija nece da ih izda, i nastavlja da podrzava sda zbog njega, a taj on obecava zaposlenje ostalima, i tako se drzi lanac koji ja nazivam "ne lipsi magare do zelene trave".

tako isto rade na selima, znaju odlicno koje naselje je za njih a koje ne.
tamo gde nemaju uporiste, odmah nadju nekoga da zaposle negde, i odomah pridobijaju pleme, i to se polako siri, ona "lanac"

i tako, imamo prodavanje magle decenijama i to jako uspesno.
iskreno, i svi drugi tako rade i kod nas i u srbiji.

rasima u sandzaku su mnogi sada bojkotovali sbog vucica, jer suljo je to iskoristio, i celo vreme propagirao vuciceve nacionalisticke izjave, zbog cega je rasim oslabio sa glasovima, a suljo izvisio iz vlasti!
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote