View Single Post
Old 24-10-2009   #4
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Svaka mu cast...i na prelasku na Islam kao i na povratku svojoj porodici i kuci.

Ja mogu samo da kazem da znam par primera iz nase carsije gde nekim momcima nije bilo lako da objasne svojim roditeljima(koji su inace tradicionalno pripadali Islamu)svoje svakodnevno praktikovanje Islamskih propisa,a ne njemu koji se kao Srbinu u Srpskoj porodici i hriscanskom okruzenju odlucio,prije svega,zainteresovati za nasu veru i na kraju je prihvatiti kao svoju.
Razumijem zabrinutost i njegovih roditelja jer Srbija je danas,mozda i vise nego ikada do sada u svojoj istoriji,puna strahova i kojekakvih predrasuda prema Islamu i prema muslimanima uopshte,tako da se njihovo ponasanje moze donekle i razumijeti i opravdati.

No on je sad u svojoj kuci i sa svojima sto je po meni najvaznije i to sto je pristao na neke kompromise ne znaci da se odrekao onoga sto je u njegovom srcu...
Setimo se da je i postovani poslanik Islama Muhammed jednom prilikom pristao na jedan veoma tezak kompromis kada je,potpisujuci nekakav vazan sporazuma sa idolopoklonicima,izostavio prefiks Boziji Poslanik i to samo zato sto se protivnicka strana nije slagala sa tim...
Mudri Poslanik je,radi uspesnosti tog sporazuma,pristao na njihov zahtev a svi znamo sta se kasnije desilo i da je ipak,u godinama koje su slijedile,kompletna Arabija prihvatila Islam i priznala njegovo poslanstvo....pa ko zna mozda i nas Sasha,uz Bozju pomoc,uspe da u svojoj najuzoj porodici srusi neke predrasude i prenese svojim najblizim ljepotu verovanja u Jednog Stvoritelja!
  Reply With Quote