View Single Post
Old 26-04-2006   #40
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Čovjek bez prošlosti nema ni sadašnjost a koliko se sjećam tvoja prošlost nisu utvare već solidan život poštenog čovjeka sa mnogo stvari koje je u životu uradio i ostavio iza sebe.Ne odriči se , samo nađi pravu mjeru da se nosiš s tim a da te ne ponese




Nista nemam osim uvjerenja da sam castan, ako i to izgubim, bicu rusevina (MS).

Eh moja Suada nisam mislio bas ono na svoj licni zivot, s tim sam elhamdulila zadovoljan. Samo boze zdravlja i slobode.

Ustvari mislio sam na djetinjstvo, na skolske dane, na studentske dane, na omladinske radne akcije...

Mislio sam na jednu drzavu u kojoj sam rodjen i u kojoj sam bio veoma sretan u svojoj drzavi medju svojim narodom...

Onda su dosle utvare, dosao je rat, rasule su se porodice i prijatelji po cijelom dunjaluku.

Nazalost, umjesto sijela, sportskih takmicenja i kulturnih manifestacija nas okupljaju forumi! A gdje je kahva...

Ta proslost muci jer likovi blijede... I onda se mucis da prepoznas poznato...

Znas da ako pomjeris kamen medjas nikada ga ne mozes uklopiti na njegovo mjesto... Uvijek ce ve vidjeti da je pomjeren...

I mi smo ti kao kamen medjas... Pomjereni... I nema tu vise onoga lijepoga cistoga zivota...





Za kraj opet Selimovic:

Cetrdeset mi je godina, ruzno doba: covjek je jos mlad da bi imao

zelja a vec star da ih ostvaruje. Steta sto nemam deset godina vise

pa bi me starost cuvala od pobuna, ili deset godina manje pa bi mi bilo svejedno.
  Reply With Quote