Thread: F1 2008
View Single Post
Old 20-01-2008   #22
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default



Hamiltonu 36 miliona funti za pet godina

Luis Hamilton obavezao se na vernost Meklarenu do isteka 2012, a novi, petogodišnji ugovor, doneće mu 35,8 miliona funti (47,9 miliona evra), i to samo za ono što će raditi na stazi. Procena je da bi od sponzorskih ugovora mogao da zaradi još oko polovinu te sume.

Zvuči smešno, ali Hamilton je u svojoj debitantskoj sezoni, kada je umalo postao šampion sveta, imao ugovor na svega 250.000 funti i bonus od 3.500 za svaki osvojeni bod.

Novi ugovor je nagrada za fenomenalne rezultate u 2007. godini - trijumfovao je na četiri gran prija, a na početku sezone vezao devet plasmana medju prva tri.

"Luis je prevazišao sva očekivanja, čak i očekivanja nas u Meklarenu, koji smo ga pratili čitavu deceniju. Jasno je da su njegova uvećana primanja potpuno zaslužena i takav naš pristup učinio je pregovore veoma prijatnim. Na kraju ovog ugovora moći ćemo da kažemo da smo tesno saradjivali sa Hamiltonom punih 15 godina, što je jedinstven slučaj u današnjem sportu, a naročito u Formuli 1", izjavio je šef Meklarena Ron Denis.

Hamiltonu sada ostaje samo da se što bolje pripremi za novu sezonu, koja počinje 16. marta u Melburnu.

"Fantastično se osećam. Jeste da sam tek jednu sezonu zvanično član tima, ali sa Meklarenom i Mercedes Benzom sam povezan još od 1998. godine i osećam da bih mogao da se takmičim za njih do kraja karijere. Ubedjen sam da ovde imam idealne uslove da pobedjujem i osvajam titule", prokomentarisao je dvadesettrogodišnji as.

On je dodao da je pred njim i Meklarenom mnogo izazova.

"Prvi izazov je sezona 2008, a biće ih još. Ipak, sto odsto sam siguran da svi zajedno možemo uspešno da odgovorimo tim izazovima. Odlično se osećam dok radim na unapredjenju bolida sa Kovalainenom, De la Rosom i Pafetom. Do trke u Albert Parku ostalo je još 57 dana, koje ćemo sigurno iskoristiti da se maksimalno dobro pripremimo".

Heiki Kovalainen je na mestu drugog vozača Meklarena zamenio Fernanda Alonsa, koji se vratio u Reno ne želeći da prodje kroz još jednu sezonu unutartimskog rivalstva sa Hamiltonom.

Luis Hamilton ni sa ovako dobrim novim ugovorom neće biti najbolje plaćeni vozač u Formulu 1. To je i dalje Kimi Raikonen, koji od Ferarija dobija 15 miliona funti po sezoni!

(MONDO)
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote