View Single Post
Old 26-08-2008   #38
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 49
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Ja koliko znam,da održavanje groblja,nema veze ko je na čelu IZ,Zukorlić ili Zilkić!
I u Novoj varoši i u Pazaru,isti su ljudi bili na čelu(i pre podele),pa u varoši imaju čoveka koji odžava groblja!
Znam da su kod nas,do prije neku godinu,davali pojedincima da kose groblje,besplatno!
Sada više niko neće to da uzme ni džabe,jer ga je teško i kositi!Mezari su česti i bez reda,izuzev novog groblja!!
Ali i ono se kosi,sa,o ono što je čisto bez mezara!Nijedan mezar,nije pokošen niti između mezarova!A makar tu može da se priđe i da se sredi!
Problem je,što se ne prime ljudi,u stalni radni odnos,koji bi održavali sva groblja,i novo i stara!
Rešenje,po meni bi moglo da izgleda ovako!
Osnovati preduzeće,koje bi imalo do 5-6 radnika,koji bi održavali sva groblja u Sjenici,kupiti im potrebnu opremu(motorne kosilice i testera za travu i šiblje,krampove,ašove,lopate)!
Njihov posao bi bio,da kose travu,čiste mezarove,zimi čiste prilaze od snijega kad ima dženaza ili sahrana i da kopaju grobove!
Obzirom,da se godišnje u Sjenici obavi najmanje 120-150 dženaza,a cijene kopanja mezara i su 60 eura,grobnog mesta 100e da pokušam
da izvedem neku računicu!
God.članarina za održavanje groblja po domaćinstvu(a 95% bi je plaćalo)da bude po 10 eura
500-600 dom.x10e = 5000/ 6000
120-150 x 100e gr.mesto=12000/15000
120-150 x 60 kop.mezara= 7200/ 9000
----------------------------24200-30000
Od ovog novca bi moglo da se plaća i osiguranje za te radnike i da im plata bude oko 300 eura!
Činjenice govore,da su nam groblja zapuštena i da nam treba neko rešenje i to brzo!Nadajmo se da će neko nešto preduzeti!
Ako budemo čekali hodže,možda nas paščad budu vukla mrtve oko mosta !

@Halilce,svaka cast na ovom postu,nadam se da ce se ipak nesto uraditi pod tim pitanjem.Stvarno je zalosno,kako nam mezarevi izgledaju.Kad bi Bog dao da iko(ko je nadlezan za to) poslusa,procita ovo sto si napisao.
mersija is offline   Reply With Quote