View Single Post
Old 02-06-2009   #20
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by neznalica View Post
Esselamu alejkum CRNI GRUJO i ostali.
Nikad mi nije bio cilj nekoga da isprovociram.
Moje ucesce u uvome se ogleda u sledecem:
Ja samo zelim da nastavim da prakticiram svoju veru ISLAM onako kako su prakticirali moji a sigurno i tvoji cukundedovi, pradedovi, dedovi i ocevi a sigurno i svih ostalih. Ne zelim da mi neko to kvari. Pogotovo ne neko ko Allahu dz.s. pripisuje ogranicenost i poredi ga sa nekim ljudskim osobinama i stvorenjima.Neznam sta bi rekli nasi preci o tome ali sam ubedjen nista dobro. Treba razmisliti i o tome sta bi reko da je u danasnjem vremenu i nas Poslanik s.a.w.s.On nas je jos za svog zivota upozoravao na nastanak raznih sekti koje ce pokusati da izvedu narod iz islama i ubace ga u dzehenemsku vatru. Moramo se toga paziti a kako drugacije nego slusati ucene ljude koji su na pravom putu. Ljude koji su svoj zivot posvetili izucavanju islama, jer mi smo samo obicne dzematlije,koji neznamo bas puno o islamu. Zbog toga ste valjda postavili ove teme o islamu, da bismo nesto naucili. Ako pratimo diskusije ucenih suprostavljenih ljudi onda moramo i mi ucestvovati u toj diskusiji i dati do znanja njima na cijoj smo to strani a ne biti ravnodusni na sve sta se desava. Ne mozemo mi sami shvatiti bas sve Crni grujo bez pomoci ucenih ljudi.
Ove teme jesu tu da bi se nesta naucilo i da bi se raspravljalo ali ne da se svadjate i vrijedjate jedni druge nazivajuci jedni druge raznim imenima i sektama.Sto ti jednostavno ako se slazes sa oniom sto napise Recruit ne napises "ja se slazem sa tobom i podrzavam te" vec uvijek ponesta ubacis na racun ovih drugih,oni dodju to procitaju i sta onda dobijamo,dobijamo raspravu i vrijedjanje koja se otegla u nedogled.
I uz duzno postovanje tebi i tvojim precima,ja mislim da bi ti a i svi mi trebali da se sekiramo da li smo na pravom putu i da li izvrsavamo Allahove s.w.t. naredbe u sunnet Muhammeda s.a.w.s onako kako treba a ne da mislimo o tome sta li bi nasi preci mislili o ovome.Jel ti praktikujes Islam radi tvojih predaka ili radi Allaha s.w.t.
I nemoj misliti da je samo Recruit ucen covjek,ima ih danas elhamdulillah dosta,samo neka mi Allah dz.s. oprosti sto cu ovo rec malo ko hoce pravo,sto bi rekli nasi stari svako navodi vodu na svoju vodenicu.
Nadam se samo da me neces shvatiti pogresno ni ti a ni ostali.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote