View Single Post
Old 17-12-2008   #38
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
... jer je u normalnim uslovima pogon 100% nazad a 0% napred, kada zadnji tockovi pocnu da prokliuzavaju onda se snaga prebacuje na prednju osovinu.

Iskren da budem,za ovo nisam znao jer sam mislio da je kod ovih modela pogon permanentno na sva cetiri tocka.

Evo da vam ispricam jedan slucaj od prije cetiri godine:
Podjem ja sa jaranom za Sjenicu,on sa 530 d a ja tad im'o Quattra...Zimski period a Bog dao pa snijeg pada li pada...ja nalozio u kolima a pustio Kema i prijatelje,ma merak zivi!
Prosli mi bez ikakvih problema sve ove vece i glavnije puteve i vec pred sami aksam ete nas u Bijele Vode kod onog nekadasnjeg Raskinog pogona.
Drz'o se bendzo do tad bas ljepota e kad smo stigli do Bijelih voda intezitet snijega se pojaca a pred nama se ukaza krivudavi i snijegom prekriveni postrmac...vide jaro sta se sprema te mu u momentu pade napamet da ima neku tetku u Pazaru te se vrati da vidi sta mu radi tetka(srecom im'o je jedno kilo kahve u gepeku) a ja lagano,dje drugom dje trecom,i to sve po povrsici i bez lanaca(bezbeli sa zimskim gumama) polako ali sigurno stignem do Sjenice.

ps
Lici na bajku ali...
  Reply With Quote