View Single Post
Old 16-12-2008   #36
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Bravo 36310, ovo objasnjenje se podudara sa onime sto sam ja napisao u prvom postu, samo sto dublje zalazi u detalje. Nadam se da si ceo tekst procitao a ne samo zakacio.

Samo su zaboravili da napisu da i 4WD ima negativnih strana. Jedna je da moze da daje laznu sigurnost jer vozac kasnije primeti da je klizavo jer nema problema sa polaskom sa mesta ili ubrzanjem a kocenje i prijanjanje za podlogu u krivini je isto kao i kod 2WD. Druga je sto vozac nezna kako se 4WD auto ponasa kada pocne da proklizava. Ako je vozac sam moze da se ponasa kao BWD a kada je pun kao FWD ili obrnuto. Oni koji voze 2WD barem znaju (ako znaju, ne kao drugar sa 330d ) kako da reaguju u takvoj situaciji. I trece, povecana je potrosnja goriva zbog povecane tezine kao i zbog vecih gubitaka u transmisiji.

Biber ja moram da lobiram za ono sto volim. To sto sam ja postavio anketu ne menja situaciju. Nisam postavio anketu da bi se zadnja vuca pokazala bolja vec da vidim misljenje clanova i da pokrenem diskusiju. Iskren da budem mislio sam da ce prednja vuca ubedljivo da pobedi i prijatno sam iznenadjen sto ima ovoliko pristalica dinamicne voznje. Normalno je i da je za veliki broj ljudi auto transporto sredstvo da se prebace od tacke A do tacke B na najjednostavniji moguci nacin i postujem to.

U anketu nisam stavio 4WD jer svi se slazu da je ta varijanta u prednosti nad 2WD, interesovalo me je ovo sto sam postavio.

Mislim da je Mercedesov 4Matic i BMW-ov X u prednosti nad konkurentima jer je u normalnim uslovima pogon 100% nazad a 0% napred, kada zadnji tockovi pocnu da prokliuzavaju onda se snaga prebacuje na prednju osovinu.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote