View Single Post
Old 15-12-2008   #33
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
... sva sportska auta su zadnja vuca. Ferari, Lambordzini, Maserati, Porse ...
... F1, relija gde je 4WD. Audi A4 DTM, Audi R8
odgovor si dao sam - auta za trke i spotska "auta" tj. igracke imaju zadnji pogon i po mogucnosti motor u sredini zbog ravnoteze i deri - naprijed upravlja volan pozadi papucica gasa - ali ko od nas ima dobar autoza familiju i ima za porschea i audija R8 i bmw m3 (ili jace)? skoro niko!
ja licno i nerazumijem bolesnike koji sebi parkiraju u klimatiziranoj garazi 10auta!
jedan auto (osim ako bas ima potrebe za drugim zbog posla) sa podosta prtljaznika za kolica i ostalo koji voze uglavnom dvoje - ja to gledam sa racionalne strane- sta ce mi 250ks pa da placam samo raznorazne poreze a skoro nigdje mogucnosti da uzivas u toj "sportskoj" voznji - kome je do sporta nek se dobro istrci ,ispliva il odigra kosarke ....
najveci nedostatak prednje (po mom misljenju) su sile koje djeluju pri jakom dodavanju gasa pri upravljanju ali to je kompromis, prednja vuca je mozda malo jeftinija - ali doskoro su i kante kao lada , ford sijera, skorpio i opel omega (ja je ne svrstvam u kante drugi da) bili na trzistu sa zadnjim pogonom i bili su dosta "sportski" - vozacu glava ko kopacka jel?
a znas koji je pogon naj? na sva cetiri! bar uzbrdo , kad kocis isto
osim toga kad postavis anketu nemoj da budes glavni lobiista za jednu opciju!
nc.biber is offline   Reply With Quote