View Single Post
Old 29-08-2008   #9
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

...slijedi mesec koji mi uvjek ispuni dusu veseljem....

Sinoc mi je dolazio zet iz Medine...pricao mi je o Poslanikovoj dzamiji ,,,u kojoj moze da stane 650.000 klanjaca,dok za vrijeme Ramazana i Bajrama za vrijeme jednog namaza prelazi i milijon...Ima veliko dvoriste koje zauzima negde oko 333.500 km kvadratnih.Ima 10 minareta,,od kojih su 6 dugi oko 104 m.Dzamija ima 85 vrata koja su siroka 3 a visoka 6 m,27 pokretnih kubbeta koja su teska po 80 tona,DZamija se konntrolise sa 543 kamere.U DZamiji se nalaz dve velike biblioteke,institut za produkciju i snimanje Mesdzida i brojne pomocne sluzbe...Takodjer Mesdzid ima i veliki parking koji se nalazi ispod zemlje i to na dva nivoa..a na koji se moze parkirati 4444 auta.....
Sto je najzanimljivijee u toj dzamiji u toku ramazana za svaki iftar se postavljaju sofreee i unutra i na dvoristu....i tu se iftari.....a dok namaz ne pocne sve je rasciceno a mesta spremna za klanjanje.......
To mi se jako jako svidelo......Zelim svoj "braci" i "sestrama"Mubarek ramazan..da ga ispostite u zdravlju i veselju i jos lepse docekate drugi....Sellaam....svima.....
Attached Images
File Type: jpg swi-st120p[1].jpg (59.7 KB, 5 views)
File Type: jpg 6704642[1].jpg (24.4 KB, 4 views)
File Type: jpg 6077772[1].jpg (70.7 KB, 4 views)
  Reply With Quote