View Single Post
Old 16-03-2006   #13
Alien
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam,



Tandir, Allah ti svako dobro dao!!! Cekao sam rekcije nekog sa foruma da bih napisao ovo sto si si ti vec rekao. Apsolutno si napisao svaku moju misao. Javicu ti se na private.

Dakle, ovo je najbitnije, htjeli mi ili ne Bosna je nasa matica, historija je htjela tako. Molim vas da naglasim da se SCG mora postovati ali nemora i voljeti.

Dalje, kao sto rece tandir dobar dio Sandzaka je porijeklom iz Hercegovine (tu su Kujo i nasi Avdici, Bileca). Bosnjaci, koji nisu htjeli zivjeti pod okupatorskom Austrougarskom(Berlinski kongres, Sandzak je tada ocjepljen od matice Bosne)krenuli su u svijet. Dobar dio tih muhadzira je stigao i do ovdje u Anadoliju.

Sto se tice naseg imidza u BiH, bio sam svjedok napada na nas Bosnjake iz Sandzaka ali sam puno vise puta razgovarao sa ljudima koji se malo visocije kotiraju, poput Amora Masovica, Bakira Izetbegovica i jos mnogo drugih, koji znaju u cemu je fazon a i znaju da tu ima i srpske fitne. Naravno tu je jos i puno hvale na Sandzaklje a i nacini da se ta fitna suzbije.

Ovom prilikom pozivam, kao i moj Kujo, Sjenicake u BiH, da se jave i napisu koju rijec o ovoj temi. Dakle Cupo, Mirza, fraer...cekamo vas!
  Reply With Quote