View Single Post
Old 09-04-2009   #15
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Kakav Djindjic,sta on to ima sa Sjenicom i sta je on to uradio za Sjenicu,kao da mi nemamo nekog naseg preceg hm....

Unicknnamed razumijem tvoju reakciju ali je ne smatram opravdanom...

Slozio bih se da mozda nije na nama Bosnjacima da predlazemo imena Srpskih glavara ali u situaciji u kakvoj se mi danas nalazimo gde je Sandzak teritorijalno i administrativno vezan za Srbiju meni se promena naziva ulice Kralja Petra u ul. Zorana Djindjica nametnula kao nekakvo kompromisno resenje.
To bi ujedno,sa nase strane,bila jasna poruka u kakvoj Srbiji i sa kakvim Srbima mi Bosnjaci mozemo i zelimo da zivimo(a dobro znamo da je Djindjiceva politika isla u pravcu zajednickog zivota i tolerancije!)
Eto ja sam se vodio tom logikom kada sam dao taj predlog a tema je otvorena pa bi bilo lijepo da se ukljuce i ostali koji imaju neku ideju.

Meni licno bi bilo najdraze kada bi OS 12 Decembar dobila ime po rahmetli Hasan-agi Zvizdicu,sprotska dvorana da se zove ZETRA, i da se nas bioskop okiti imenom coveka koji je u nasoj bliskoj proslosti najvise uradio po pitanju kulturnog promovisanja Sjenicana, dakle po rahmetli Hasimu Vrcicu...


PS
Sto rece @Fako,u ovoj temi je potrebno puno mudrosti i strpljenja...pa pokusajmo da budemo takvi!
  Reply With Quote