View Single Post
Old 03-02-2013   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Amina otisla svome Nedzadu

Prije cetiri godine na Ahiret je preselio Nedzad Zekic a istoga dana cetiri godine kasnije i njegova supruga Amina.


ŽIVOT BRAČNOG PARA ZEKIĆ IZ SARAJEVA ISPISAO TRAGEDIJU

Aminu će ukopati na godišnjicu dženaze supruga Nedžada



Nedzad ( prvi sa lijeva) i Amina (prva sa desna) kumovi porodici Lindov FOTO: ARHIVA


Koliko se sudbina može poigrati ljudskim životima kazuje priča o rahmetli Nedžadu i Amini Zekić. Nedžad je 1. februara prije četiri godine preselio na drugi svijet, a njegova voljena Amina prekjučer, 31. januara 2013. godine. Dženaza će im biti klanjana istog datuma, 2. februara, s razmakom od četiri godine.

Jedina želja

Sudbina i život Zekića mogli bi poslužiti za scenarij neke ljubavne tragedije, jer sve ono što su proživjeli rijetko će koga ostaviti ravnodušnim. Nedžad Zekić bio je pripadnik Specijalne jedinice MUP-a "Bosna", jedan od hrabrijih boraca u odbrani naše zemlje. Njegov kum i saborac Osman Lindov s velikom tugom ispričao je neke detalje iz života svog kuma i prijatelja Nedžada.

- Nikada nije bio bolestan. Jednostavno, samo ga je srce izdalo i u ranim četrdesetim preselio je na ljepši svijet. Sa suprugom Aminom u braku je bio sedam godina, a imali su samo jednu želju - dobiti dijete - kazao je Lindov.

Međutim, svaki pokušaj da Amina postane majka bio je bezuspješan. U kući u sarajevskom naselju Briješće Brdo živjeli su do Nedžadove smrti. Komšije pričaju da je njihova ljubav bila posebna, iskrena...

- Sjećam se kada su mi javili da je Nedžad preselio. Iako je bio februar, dan je bio sunčan i lijep. Baš kao i dan smrti njegove Amine. Sudbina je htjela da im dženaza bude klanjana na isti dan. Nadam se da će se sresti u Džennetu - dodao je Lindov.

Velika praznina

Amina je ubrzo nakon iznenadne smrti Nedžada teško oboljela. Tri puta se vraćala u život i borila, ali posljednjih desetak dana bila je u komi.

- Amina će biti sahranjena u rodnom Priboju. Ostala je velika praznina iza njih. Pusta kuća, uplakana porodica i prijatelji. Sudbina je htjela da i Amina ubrzo nakon Nedžada preseli na drugi svijet - zaključio je Lindov.


Pošten i obrazovan

Nedžad je bio poznat i po svom poštenju, jer, kako pričaju, mrava ne bi zgazio, a prijatelji i porodica bili su mu na prvom mjestu.

- Nedžad je meni bio kum i ja sam njemu kum. Zajedno smo završili Saobraćajni fakultet. Bio je omiljen u društvu, prepošten čovjek, ali sudbina je htjela da ovako sve završi - dodao je Lindov.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links