View Single Post
Old 15-09-2009   #18
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Question SDP: Gdje je 100 miliona dinara kredita

Predsjednik Sandžačke demokrtaske partije Rešad Hodžić ponovio je danas da ova partija od početka nije bila zadovoljna radom juče smijenjenog gradonačelnika Novog Pazara Mirsada Đerleka.
Hodžić je na konferenciji za novinare rekao da su Đerlekove stranačke i kolege iz uprave grada pokušavali da mu predoče u čemu griješi, ali da je smenjeni gradonačelnik “mislio da sve zna da radi sam“ i da su njegovi pomoćnici sjedeli besposleni.
“Moram da kažem da su se dešavale, blago rečeno, čudne stvari u smislu finansija, jer sam kao član Gradskog vijeća morao sam po upravi da tražim gdje je potrošeno 100 miliona dinara kredita. Nažalost, Đerlek nije nijednom došao na sednice Gradske skupštine da udostoji odbornike i zvanično podnese izvještaj o trošenju budžetskih sredstava, o planovima i viziji “, rekao je Hodžić.
Generalni sekretar Sandžačke demokrtaske partije Mirsad Jusufović je na istoj konferenciji rekao da je Đerlek za godinu dana malo uradio za Novi Pazar i izrazio sumnju u fezi finansija sa kojima je raspolagao:
"Mi pretpostavljamo da je masa poslovnih ljudi, koja je ulazila i izlazila iz kabineta, pravila neke poslove sa Đerlekom i da su ti poslovi plaćani", rekao je Jusufović na konferenciji za novinare. Prema njegovim riječima, republička budžetska inspekcija će utvrditi šta je kome plaćano i zbog čega i da li postoje valjani papiri.
Funkcioner SDP-a Mirsad Jusufović izjavio je da bi budžetska inspekcija trebalo da preispita rad smenjenog gradonačelnika Novog Pazara Mirsada Đerleka.
Iz SDP-a Đerleku zamjeraju i što je samo sarađivao sa šurakoma Muamera Zukorlića, Emirom Elfićem koji je i direktor lokalne TV Universa.
Kako naš web portal saznaje iz izvora bliskih gradskoj upravi Đerleku stavljaju na teret da je za privatnu TV Jedinstvo koju je kupio Muamer Zukorlić, skoro godinu dana, na osnovu ugovora o saradnji, uplaćivao mjesečni iznos od 5-7 hiljada evra.
Dojučerašnji partijski kolege su istakli i da su na osnovu dokumenata, koja su im dostupna tek od juče, saznali da je Đerlek prilikom dogovora u Agenciji za privatizaciju u ime grada prihvatio obavezu da plati potraživanja poverilaca TK “Raška” i da o tome nikada nije javno govorio, jer je, kako su kazali, znao da bi to štetilo njegovoj reputaciji i ugledu.
Tokom predizborne kampanje Sandžačka demokratska partija i doskorašnji gradonačelnik Đerlek su SDA Sandžaka, koja je vladala od pada Miloševićevog režima do jula 2008. godine, prvo su optuživali da je proneverila, a zatim da je zadužila Novi Pazar milione evra.
Koliko je grad Novi Pazar zadužen za proteklih 15 mjeseci, od kako je grad predstvaljao Mirsad Đerlek još nije zvanično saopšteno.

http://www.sandzaknews.com/vijesti/p...a-kredita.html
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote