View Single Post
Old 14-09-2009   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Đerlek: Imam podršku građana, SDP nije ono što je bila


Smijenjeni gradonačelnik Mirsad Đerlek, koji je bliski rođak sa novoimanerovanim Mehom Mahmutovićem, izjavio je da je smijenjen jer nije želeo da bude talac jedne političke stranke. On je rekao da od danas više nije član SDP-a, a da li će se politiom baviti i ubuduće odlučiće kada se bude vratio sa odmora. Đerlek je ocjenio da je glavni razlog za pokretanje postupka za njegovu smjenu to što je pokušao da spasi dio imovine grada Novog Pazara, Tekstilni kombinat Raška i Holdin kompaniju Vojin Popović , što je, kako je rekao, naljutilo ministra Mlađana Dinkića. Moj posao je, međutim, bio da branim interese Novog Pazara, a ne da razmišljam da li će to naljutiti Dinkića , naveo je Đerlek i dodao da je njegov patriotizam za Novi Pazar i briga za građane bila na prvom mjestu.
"Moj primjer je očit da neko ne mora da bude talac i da su meni građani Novog Pazara na prvom mjestu. Savjesno sam žrtvovao fotelju koja je prolazna zarad čistog obraza i velike podrške koju mi danas upućuju građani", kazao je Đerlek. On je objasno da mu je nuđeno da podnese ostavku, ali on nije htio iz moralnih razloga, jer smatra da je časno i pošteno radio svoj posao u proteklih godinu dana. Narodni poslanik Munir Poturak je to objasnio mojom nekoordinacijom sa strankom, što opet potvrđuje da nisam pristao da budem talac političke partije i da me uopšte ne zanimaju nikakva mjesta u Beogradu koja su mi nuđena , objasno je Đerlek. Istakavši da ima puno poštovanje prema srpskoj prestonici, on je dodao da su sve njegove ambicije, ipak, vezane za Novi Pazar, za razliku od nekih koji su u Beogradu zaboravili odakle su. Od danas nisam član SDP, a ni SDP nije ono što je bila, jer Rasim Ljajić više nije na njenom čelu , zaključio je Đerlek.

Izvor: Sandzaknews, Tanjug, Beta
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote