View Single Post
Old 14-03-2015   #1
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default TRAGEDIJA U SURCINU: Ovo je olupina vojnog helikoptera Mi-17 koji se srusio

U nesreći su stradali pilot Omer Mehić, kapetan Milovan Đukalić, zastavnik Nebojša Trajić, mehaničar letač zastavnik Ivan Miladinović, lekar Ževad Ljajić, anestetičar Miroslav Veselinović i beba iz porodice Ademović iz Novog Pazara



BEOGRAD - Sedam osoba poginulo je kasno sinoć kada se u tragičnoj nesreći srušio vojni helikopter Mi-17 kojim je u Beograd transportovana životno ugrožena beba iz Novog Pazara.

Nakon uviđaja nadležnih konstatovano je da, na žalost, nakon nesreće, nema preživelih.

U nesreći su stradali pilot Omer Mehić, kapetan Milovan Đukalić, zastavnik Nebojša Trajić, mehaničar letač zastavnik Ivan Miladinović, lekar Ževad Ljajić, anestetičar Miroslav Veselinović i beba iz porodice Ademović iz Novog Pazara.

"Njihova pogibija je nemerljiv gubitak za Srbiju i porodice.

Ti piloti su leteli u operacijama spasavanja širom Srbije a letelica kojom su upravljali je bila jedna od najboljih u sastavu VS, namenjena operacijama traganja i spasavanja i opremljena svim uredjajima za letenje noću i u složenim uslovima", rekao je ministar Gašić na vanrednoj sednici Vlade Srbije.
__________________






Bože, ja te ne molim
da me oslobodiš
od životnih patnji,
nego te molim
da me u patnjama ne napustiš.


R. Tagore
misis is offline   Reply With Quote
Sponsored Links