View Single Post
Old 01-02-2011   #347
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Majko ...



Starim, za moju majku sam jos uvijek mali. Sijedim, a kod nje sam jos dijete. Jedino je ona zbog mene prolijevala suze, mlijeko i krv. Svi su me zaboravili, a ne i moja majka. Svi su me napustili, osim moje majke. Svijet se za mene promijenio, ali ne i majka. Allaha ti, majko, koliko si puta brisala suze sa obraza kada sam isao na put? Koliko si neprespavanih noci imala kada sam bio odsutan? Koliko si noci uz mene provela kada sam bio bolestan?

Majko ...
Kada bih dolazio s puta, cekala si me na vratima suznih ociju od radosti; a kada bih odlazio, pratila si me sa tugom u srcu.

Majko ...
Nosila si me pod svojim rebrima, u bolu i patnji. Rodila si me sa jaucima i uzdisajima. Zagrlila si me i docekala poljupcima i osmjesima.

Majko ...
Nikada nisi zaplakala dok meni san nije pao na oci. Nisi posla da se odmaras dok ja ne bih postao sretan. Kada bih se osmjehnuo, i ti bi se nasmijala iako nisi znala razlog. A kada bi dosao tmuran, ti bi zaplakala iako ne znas zasto. Oprostila bi mi prije nego pogrijesim i zaboravila prije nego se pokajem. Opravdala bi me prije nego sto se ispricam.

Majko ...
Ko bi me pohvalio, povjerovala bi mu i da me je proglasio vladarom ljudi i Mjesecom punim. A ko bi me kudio, ne bi mu vjerovala ni da dovede najpoverljivije svjedoke. Samo si ti uvjek bila zauzeta brigom o meni.

Majko ...
Ja sam najvaznija stvar za tebe; najlepsa prica; slatka zelja; cinis mi dobro i mislis da to nije dovoljno; topis se od ceznje za mnom ...

Majko ...
Kada bi suzama zahvalnosti mogao oprati tvoja stopala i ponijeti, od stida, tvoju obucu.

Majko ...
Volio bih kada bi mogao preuzeti tvoju smrt i svaku nevolju koja te zadesi.

Dusa mi govori da me unistavas
Zrtvujem se za tebe, znala to ili ne.
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote