View Single Post
Old 27-04-2007   #32
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Hm, interesantno!



I meni ovo zvuci preskupo. Odakle jednom prosjecnom Sjenickom covjeku toliki novci? Da li postoji neki nacin financiranja, da li banke odobravaju kredite i kakve su kamate? Na koliko godina su ti krediti?



Ako trzista nije prilagodjeno ljudima koji tamo zive tu nema ni prodaja.

Na osnovu kakvih kriterija se procjenjuje vrijednost kvadratnog metra?



A, imala bih ja jos milione pitanja, ali neka nam neko kaze makar neka osnovna.



Kupovina kuce je veliko ulaganje, i vrlo se rijetko dogadja kao emocionalna pobuda. To je uvijek "Potreba". Prema tome za usjesnu prodaju, realnost je vrlo potrebna.



Svi oni koji prodaju moraju malo i progledati kroz prizmu Kupca (zamislite da kupujete tu kucu) a pogotovo trzista.

U praksi se cesto dogadja da su vlasnici kuca na prodaju,,, jako vezani za tu kucu. Pogotovo kod nas, tesko se dolazilo do kuce. Pa su tu i ostala doganja, djeca rasla u njoj, i mnoge druge lijepe stvari su se tu dogadjale. Te se nastoji ponekada sve to unovciti. Ovo sve ne zanima onog Kupca na drugoj strani.



Medjutim onaj koji kupuje, u svojoj glavi ima samo jednu cinjenicu "Kako se odvojiti od tolike sume novaca".



Mora se naci neka sredina u cilju obostranog uspjeha.



I ovdje bih mogla roman ispisati, ali sve jedno ne ide mi u glavu cijena tih kuca.



Moje misljenje,

Ja bih mozda platila visoku cijenu da imam veliku kucu sa 3 garaze klima uredajima na obali onog Sjenickog Jezera, ili negdje u blizini dobro organiziranih skijaskih staza. Tu se ne bi moglo pogrijesiti sa ulaganjem!!



Postoji jedno pravilo u Kupovini/Prodaji, a to je i samo to vjerujte mi:

LOKACIJA, LOKACIJA I LOKACIJA.



Nije sve tako ruzno u Sjenici, ovaj grad ima odlicne potencijale!!!
borichi is offline