View Single Post
Old 08-09-2008   #12
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

,,On vam je Zemlju pogodnom ucinio,pa hodajte predjelima njezinim i hranite se onim sto On daje,Njemu cete poslije ozivljenja odgovarati.''(El-Mulk,15)

Kad im se kaze:''ne remetite red na Zemlji!""-odgovaraju:''Mi samo red uspostavljamo!''(El-Bekare,11)

Ne mislim da je jedan caj od kamilice ,nane,koprive sipurka itd. zasladjen medom stetniji po zdravlje od fabrikovanih gaziranih i negaziranih,energetskih napitaka dobijenih u laboratorijama .Ti napici koji se proizvode na hektolitre,sigurna sam ,nisu obijeni prirodnim bojama i aromatizovani prirodnim aromama,a o prirodi zasladjivaca da i ne govorim...prema tome ja sam ,hvala Allahu,za onu malo staromodniju varijantu,ispijanja caja,jer takodje postoje dokazi u praksi da su cajevi lekoviti i da se vrlo cesto koriste u lecenju bolesti kao dodatna terapija ili preventiva.Naravno ,treba biti umeren u svemu,pa i u ovom napitku i znati kako ga i na koji nacin konzumirati.
Mnoga istrazivanja u svetu pokazuju da se ljudi sve vise okrecu alternativnim metodama lecenja upravo upotrebom lekovitog bilja koje je mnogo efikasnije,blagotvornije sa ,manje kontraindikacija...skuplje ,naravnoi td...ali sta bi onda radile farmaceutske kuce??? to je vec posebna tema...

Zdravlje ulazi na usta.vodite uredan zivot,hranite se zdravom (organskom)hranom,pijte ne zagadjenu vodu,ne zagadjujte zivotni prostor,budite u svemu umereni ,cuvajte se mentalne kontaminacije, i popijte ponekad soljicu caja od kamilice -nece vam skoditi.
misis is offline   Reply With Quote