View Single Post
Old 19-04-2006   #2
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

U Nemackoj, postoji zakon koji zabranjuje"javno ispoljavanje ljubavi".Ovo znam jer poznajem covjeka koji je uhvacen na delu i morao je da plati kaznu od,mislim,60 eura.Naravno kaznu je platio policiji jer srecom ovdje ne postoje neformalne(privatne)grupe koje se bave "moralnom zastitom drustva" vec to radi zvanicno drzava.Ovo napominjem jer ne znam da li takav zakon postoji u BIH,jer sigurno da je skandalozno da se time bave privatne grupe koje su jos i religiozno podstaknute.To je i opasno,pored toga sto vodi u anarhiju,dovodi i do medjunacionalnog sukoba jer sigurno da u ovom slucaju u autima nisu bili samo bosnjaci i bosnjakinje!!!!

Druga je stvar,da li je moralno to sto su ovi u autima radili jer po logici stvari zasto bi se neko krio i na taj nacin to radio da je slobodan i nicim "vezan".Ja licno mislim da neko ko je slobodan(nema djevojku,zenu-momka,muza...)moze na taj nacin da ispoljava ljubav,i ne razumijem zasto se drzava(Nemacka)u to mijesa.Nemoj da me neko pogresno shvati,ja nisam egzibicionista!!
joku is offline   Reply With Quote