View Single Post
Old 07-08-2008   #24
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Quote:
Originally Posted by sabina View Post
da bi da se formira ta vlast u Sjenici, vrlo bitno ko i sa kim, samo da pocnu da rade nesto za onaj grad i dobro svih gradjana. a poslova ima, ne mogu sve ni zavrsiti u jednom mandatu. sad na odmoru u Sjenici bila sam sokirana u kakvom stanju je citav grad. smece na sve strane, psi lutalice okupirale carsiju, kazu ne smiju da se ubijaju. niko nista ne preduzima. svi kukaju i optuzuju jedni druge. park o kome se toliko ovde prica je lijepo zamisljen, ako se kad zavrsi. jadna deca po parku hoce da se pobiju oko dvije ljuljaske, zamislite dvije ljuljaske, a 50 dece. da nije zalosno, bilo bi stvarno smijesno. fasade zgrada u centru grada nisu okrecene zadnjih 20god. zar je krec toliko skup ili ljudi cekaju da neko drugi uradi to za njih? komunalci ne rade svoj posao jer su im male plate, ali racuni stizu i moraju da se plate za ono sto nije uradjeno. sta da rade radnici "Vesne" koji nemaju nikakva primanja posle 25god. radnog staza, kome oni da se zale i traze svoja prava? da ne pominjem sve one zaposlene u komunalnom, policiji, bolnici, opstini...koji su visak, ali ipak su tu i primaju plate koje ne zasluzuju ili jos manje zaradjuju. ljudi su zaboravili ona osnovna pravila ponasanja u ophodjenju sa ljudima. moj primer, u opstini da uzmem izvod, gospodin koji radi kaze: Ha, sta treba? u jednoj ruci cigara, u drugoj telefon. usluga na nivou. ali kad uvece izadjes u grad, pa vidis devojke doterane ko da ce na modnu reviju, momke koji se setaju okrecuci kljuceve od auta i misleci da su neko, nove muslimane i muslimanke u karakteristicnoj odeci i izgledu, zapitas se sta se ovo desava u ovoj Sjenici. to vise nije onaj grad u kome sam ja odrasla, nisu ni oni ljudi. nisam ni ja vise ista, ali me boli onaj egoizam kod ljudi i sebicnost, goli interes. svi imaju auta i voze na rezervi. svi mobilne ali niko kredita da moze da ga koristi. udaljih se od teme, ali poenta je da nije bitno ko je sa kim u koaliciji. treba misliti globalnije i otvorenije. sta nova vlast moze uraditi za Sjenicu. ja licno sam pesimista, i ne verujem da ce se nesto bitno promijeniti, dok se god ne promijeni svijest kod ljudi.
Slazem se s tobom za skoro sve. upravu si kada kazes da treba da se menja svijest ljudi, da se konacno nesto uradi za nas grad. svi koji dolaze na vlast obecavaju sve i svasta, kad zasednu u "fotelju" o tome him ne pada napamet da razmisljaju, samo kako ti kazes u jednoj ruci cigara u drugoj telefon ili kafa. bilo koji dokument da coveku zatreba treba mu veza da bi zavrsio. Sto se tice ko ce sa kime u koaliciju jedno mi je bitno to da ne bude niko u toj vlasti od onih koji podrzavaju Vojislava Seselja i njegova "dela" Mozda ljudi zbog "fotelje" zaboravljaju neke stvari koje mi nikada ne treba da zaboravimo. Postujem sve ljude, sve nacionalnosti jedino radikale ni pod razno, jer treba da smo svesni da nas oni mrze iz dna duse. Zato mi je mnogo krivo kada cujem kakva se vecina formirala u NP i jos kada cujem da bas ti radikali podrzavaju vlast u Sjenici.
Upravu si i za ovo sa autima na rezervi i kljucevima, modi i td... Ali nisu bas ni svi takvi, ima izuzetaka. na neki nacin i to razumijem jer je ovaj narod zeljan zivota a sto je takvo siromastvo zavladalo Sjenicom ipak ima tu i nase krivice. Stalno neke prepirke, podele i preko svega toga ljudi nece da rade, narocito omladina. Nekim ljudim sam nudio poso i to veoma dobar poso, i iznenadio sam se koliko ljudi nisu zainteresovani da rade. O ovome bi trebalo otvoriti novi post.
Sto se tice vlasti samo bez radikala, i bez njihove podrske... ostalo sve pozdravljam.
__________________
Mix is my live
dj_edy is offline   Reply With Quote