View Single Post
Old 29-06-2008   #59
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
Zanimljivo mi ovo pisanje ove sestre o Muhammed ibn Abdulvehhabu, podseca me na biografiju Muhammeda a.s. a ne jednog obicnog covjeka koji je uz pomoc Engleske uspeo da skrene sa pravog puta veliki broj muslimana. Njegov dolazak je najavio Poslanik a.s. u hadisu kojeg biljezi Buhari: "U Nedzdu je fitna i zemljotresi i iz njega ce se pojaviti sejtanski rog" A sto se njegovih sljedbenika tj. vehabija tice i oni su najavljeni u hadisu kojeg boljezi Buhari: "Pojavit ce se u zadnjem vremenu ljudi,mladi a glupi,govorit ce jezikom najboljih stvorenja,ucit ce Kur'an ali on nece prelaziti njihove vratove,izlazice iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka kada se odapne" A u drugom rivajetu se kaze: "Po cemu cemo ih poznati o Boziji Poslanice? Po brijanju glave ili kratkom sisanju rece Poslanik" . A u jos jednom rivajetu se spominje: "Kada bih ih zatekao ubio bih ih kaznom naroda Ad" Takodje i hadis o prvom vehabiji,covjeku guste duge brade i obrijane glave koji je dosao Poslaniku i rekao: Poslanice sudi pravedno,boj se Allaha... pa Poslanik rekao: Od drugova ovoga su ljudi koji ce izlaziti iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka...." Sta mislite kome odgovaraju ovi opisi????
doslo je do zabune,ja ovo nisam pisao...
obratite se meni ali ce vam odgovoriti moj brat....
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote