Thread: Lepota žene
View Single Post
Old 20-04-2009   #9
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Lepota zene.....o pojmu lepote zene diskutabilno je raspravljati kao i uopsteno o percepciji i dozivljaju lepog.To je individualna spoznaja coveka i kao takva je razlicita od osobe do osobe.
Fizicka lepota bitna,ali prolazna kao sve sto podleze zubu vremena,i zavisna u kojem se zivotnom dobu posmatra.
Otvorimo li albume sa slikama,reci cemo ;kako smo bile lepe sa nekih 18-20-25 godina...da bile smo lepe jer mladosts ,sama po sebi ,je lepa..
Ali, lepe smo i sad,sa kojom borom vise na licu,sa onim,zrelim ,odlucnim,izrazom u ocima,odnosno, sa ugradjenim zivotnim iskustvom koje nosimo u sebi.
Sve su zene lepe na svoj nacin,bez obzira na zivotn doba,status koji imaju,na fizicki izgled,jer ono sto ih zaista krasi lezi u njma samima,nesto se nasledjuje a nesto se stice,ali traje......
To su spletovi nasih vrlina i mana,nacini na koji govorimo,hodamo,sedimo,smejemo se ,placemo....To su maniri,razmisljanja,ispoljavanja emocija,pristupi i sagledavanja zivota...To je ,ustvari ono sto jesmo-dopadalo se to nekome ili ne....O ukusima ne treba raspravljati.....

Drage moje ,sve smo mi lepe,da nismo,hahaha,ne bi o nama pesnici pisali,slikari imali inspiraciju za svoja platna,bile zvezde vodilje...hahaha....i na kraju vodili se i gubili ratovi....hahaha
__________________






Bože, ja te ne molim
da me oslobodiš
od životnih patnji,
nego te molim
da me u patnjama ne napustiš.


R. Tagore
misis is offline   Reply With Quote