Thread: Lepota žene
View Single Post
Old 20-04-2009   #8
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Quote:
Originally Posted by peca View Post
Lepota žene nije u odeci koju nosi, u njenoj figuri, ili u nacinu na koji se ceslja. Lepota žene mora se videti u njenim ocima, jer to je ulaz u njeno srce - mesto gde stanuje ljubav.
Najveća ženina nesreća, to je kad počne verovati da njena lepota propada. Ovo verovanje na žalost počinje vrlo rano, čak pre tridesete godine i zato je potpuna sreća ženina vrlo kratkog veka. Strah da poružnja dostiže vrhunac njenog očajanja, kakvo ljudi ne mogu ni zamisliti. Čovek bi imao isto očajanje kad bi znao da s godinama propada njegova pamet, ali se i tu događa sasvim obrnuto, jer je čovek s godinama sve pametniji. Žena više vredi kao inspiratorka nego da je i sama tvorac. Bez velikih inspiratorki ništa veliko nije urađeno; a sve što su one uradile nije otišlo daleko od osrednjosti. Žena vredi onoliko koliko inspiriše čoveka, bilo velikog artistu, ili malog borca u životu. U evropskom salonu su imali uspeha kod žena pesnici koliko i miliarderi: ovi za njihove zlatne reči, a oni drugi za njihove zlatne pare. Istina da se te reči nađu, treba talenta, a to znači treba i ludovati, a ne samo mudrovati....


Jer, ja sam samo nezna zena,
a svak a zena tajnu nosi,
u srcu spava lepota njena,
a ne u telu,
i ne u kosi

__________________






Bože, ja te ne molim
da me oslobodiš
od životnih patnji,
nego te molim
da me u patnjama ne napustiš.


R. Tagore
misis is offline   Reply With Quote