Thread: Jelenak
View Single Post
Old 27-04-2006   #25
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ma Dzenane nije nikada bio problem da bilo ko postane clan kluba! Plati se clanarina i postanes clan. Ali to uopste nije znacilo da ce osoba koja se uclani dobiti skije. Nisam ih ni ja nikada dobio od kluba. Prve skije mi je napravio Sako Mahmutovic (koji ima zlatne majstorske ruke) i one su se vezale kaisevima za cipele. Prve skije "plasticne" sa pijevcima i cokulama kupio mi je rahmetli babo. Mislim da su ipak u tom vremenu kriteriji bili vise subjektivni nego objektivni... Trebao si pokazati da si talentovan za skijanje, a kako ces pokazati kada nemas skija niti sanse... Ali... Uvijek postoji neko ali. Poznato je da se u Sjenicu nije mnogo ulagalo, to nesto novca koji je dobijala Sjenica za sport i rekreaciju trebalo je da se dijeli na vise sportskih disciplina (odbojku, nogomet itd..) tako da novac koji je se dobijao za skijanje nije bio dovoljan. Ja se dobro sjecam da smo puno nekih odlazaka na pripreme ili takmicenja sami placali. To je ipak bio preskup sport za siromasnu sjenicku sportsku kasu...
  Reply With Quote