Thread: Jelenak
View Single Post
Old 27-04-2006   #24
walter
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
NEZNAM ZASTO SVE GLEDATE KROZ POLITIKU


Kao prvo riki volio bih znati koja je tvoja definicija politike! Politika je nesto sto nema veze sa ovim sto ti nazivas 'politikom' ali u nekoj od prethodnih poruka ti navodis:



Quote:
sto se tice osnivanja skijaskog kluba osnovan je 1948 godine i tada je nosio naziv BEOGRADSKO SPORSKO DRUSTVO da bi kasnijih godina dobilo jelenak


Cuj! U Sjenici pa "Beogradsko sportsko drustvo"? To nije politika? Istina je da su 'idejno politicki podobne osobe' mogle biti postavljane na funkcijama i u pravu si kada kazes da je tada bio Alija Garibovic i Ferid Catovic i Hajro Zecevic (kojega nisi spomenuo).

Mahmutovici nisu bili podobni za funkcije ali su oni bili dobri sportisti. I oni su u pravom smislu te rijeci bili okosnica kluba “Jelenak” i bijelih sportova u Sandzaku. Ja ne znam ali mislim da nema sjenicaka da nije stao na skije, slicuge ili sjeo na bob ili sanke!



"Teze je nesto braniti nego napadati, jer ono sto se ostvaruje neprestano se haba, neprestano se odvaja od zamisli."



Otvarajuci ovu temi nisam imao namjeru utvrdjivati historijske cinjenice niti traziti kontakte sa generacijom "Beogradsko sportsko drustvo" kojoj ne pripadam vec pokusavam uspostaviti kontakte sa generacijom koju znam. A ona pocinje sedamdesetih godina sa "Jelenkom", kada pocinje omasovljenje, procvat i uspjeh skijanja.



Quote:
netreba da podcenjujes nekog koga neznas nije kulturno ni civilizovano


“Poznavati se, znacilo bi znati ono sto ne treba.”



A posto te ne znam riki, uopste mi nije jasno kako te mogu podcijeniti? To nije u mojoj naravi, niti je ikada bilo. U zivotu sam bio na dosta istaknutim polozajima ali niko ne moze reci da sam bilo koga u mojemu zivotu podcijenio. Rahmetli babo me je naucio da postujem i cijenim ljude. Sukob misljenja I stavova za mene i po meni ne smije biti sukob licnosti.



I na kraju ako se neko zapita cemu ovoliko moje pisanje:

"Kad vidis da mlad covjek stremi u nebo, uhvati ga za nogu i svuci na zemlju."



Umjesto zakljucka: Mislim da je ideja ljudi koji su osnovali ovaj forum bila da se ljudi zblize a ne razdvajaju. Budimo pozitivni...
  Reply With Quote