Thread: Ustav
View Single Post
Old 04-10-2006   #5
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ono što sam mislio,to se i ostvarilo!

A to je,da ni u ovom ustavu Srbije,nas Bošnjaka,neće biti kao konstitutivnog naroda,već samo kao nacionalne manjine!
Quote:
Zahvaljujući pasivnoj politici naših predstavnika, u prvom redu ministra g. Rasima Ljaića ali i dvojice poslanika tj. g. B. Omeragića kao i g. E. Džudževića, Bošnjaci će biti svedeni na manjinu na VLASTITOJ zemlji (u rangu sa npr. Bugarima u Srbiji).
U pravu si Talino,ali mislim da Rasim Ljajić,nije mogao ništa da uradi!

Ne branim Rasima,kao pripadnik SDP-a,što i ne krijem,ali on u skupštini Srbije,jednostavno nema pravo glasa!

Veća odgovornost,a time i krivica,je na Bajru i Esadu,kao poslanicima i koalicionim partnerima,koji participiraju u vlasti.

Sada,kada je definitivno otpala svaka mogućnost,da u ustav uđemo kao narod,pokazala se prava politika Sulejmana Ugljanina!

Od autonomije,i države Sandžak(što iskreno ni ja ne podržavam),došao je Sandžak do toga,da se samo broje pare,koliko je uloženo!

Da li je to trgovina Sandžakom?Ja sam ubeđen da jeste.

I znao sam da će SDA,pozvati Bošnjake na referendum!

Ali,lično mislim,da nijedan iole pametan građanin Srbije,neće izaći na referendum,jer u njemu stoji da je Kosovo sastavni deo Srbije!Koje Srbije,ko sme od političara da ode bez pratnje KFOR-a na svoju teritoriju!

Voleo bih i ja da Kosovo ostane,ali znajući šta su Albanci preživeli za vreme Miloševića od 89-98(bez rata),teško da će se to ostvariti!

Smatram,da je ovaj ustav donet,samo da se Koštunici ispuni predizborno obećanje,i da je Koštunica samo izmanipulisao građane Srbije!

A Suljo,Bajro,Esad,i Rasim donekle,izmanipulisali su nas Bošnjake!

Zato,Suljo,Bajro,Esade i ti Rasime,Na zdravlje Vam USTAV SRBIJE!

I na čast i obraz,svakako!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote