View Single Post
Old 17-01-2008   #20
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Amerika i Zapadna Evropa su ekonomski razvijene zahvaljujuci razvoju tehnologije. To sto borichi pise da razvoj tehnologije negativno utice na ekonomiju me veoma iznenadjuje jer zivi u zemlji koja je najdalje otisla u razvoju tehnike. Interesuje me da li bi mogla da pravi profesionalnu karijeru bez danasnje tehnike? Vrati se 40 - 50 godina unazad i vidi kako su nasi roditelji ziveli bez tehnike ili vidi kako se danas zivi u nerazvijenim zemljama Afrike i Azije.

Za ekonomsku krizu u Americi (ili to sto oni nazivaju krizom) nije kriva tehnika nego to sto je amerima porastao apetit za luksuziranjem a i svi ratovi koje vode kostaju. To sto oni smatraju krizom je za druge luksuz. Dacu banalan primer: ako nema para da kupi BMW pa se vozi u Audiju je za amera katasrofa dok bi se Audjem odusevili oni koji voze Stojadine i Fice.

Salu na stranu, ja nisam expert za ekonomiju ali prema izjavam Alana Greenspana to sto Americi prijeti depresija je zbog prezaduzenosti Amerikanaca, nigde ne pominje tehnoloski razvoj. Za one koji neznaju Alan Greenspan je bio 20 godina na celu americke centralne banke i dok je bio na toj poziciji imao je najvecu moc u americkoj ekonomskoj politici i time bio najuticajniji covek na svijetu. On i danas svojim izjavama "vedri i oblaci" na svetskim berzama jer ga svi smatraju za izuzetno kompetentnog ekonomistu.

Eto i ja skrenuh sa teme.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote