View Single Post
Old 28-09-2008   #124
torcA_L3
Registrovan
Početnik
 
torcA_L3's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: Novi Pazar, ponos SandzakA
Godine: 35
Posts: 71
Default

Hocete rec da je nekad Sandzak nekad bio srbija? Nikad, Sandak je porbljena zemlja, porobljena i ukleta za tudju nogu ovdje! Pogledajte oko sebe, pravoslavci koji zive sa vama nisu?! Cist primjer Pazara, za Sjenicu ne znam, kako su oni izolovani od bosnjackog zivlja? Po svemu se izdvajaju i rade iza ledja! Da, da rade iza ledja! Ima jedna od starih izreka, pravoslavci (u ovom slucaju srbi kao nacija) su mnogo potuljeni i nikad im ne vjeruj! Bolje nacionalista, nego Titov komunista! Ima li ko pojma koliko je naroda proterano za vreme Titove valadavine iz Sandzaka? U Makedoniju, Tursku? Oko 500.000 i vidi cuda sve bosnjaci (tada jos zvani muslimani, furano je to da nemam identiteta, turci), a da bi se vratio u zemlju morao bi prvo uzet pravoslavno ime i prezime! Citavih 20 godina tako. A znate li koliko je spaseno pravoslavnih/srpskih porodica za vrijeme Drugog Svjetskog Rata? Po Pesteri, Pazaru, Sjenicu..? Koliko je komunizam potjerao ostale nacije u bivsoj nam SFRJ, a koliko unazadio bosnjake? Sve ove muke jesu od tad, bosnjaci/muslimani su izgubili indetitet, vjeru svoju, narod koji je najvise pogodio komunizam smo mi.. Pogledajte oko sebe, srbe, hrvate, slovence? Sta su oni izgubili? Izgradjeni gradovi, zeljeznice, a najvaznije sacuvali su ono sto su nama htjeli utreti! Borba oko Islama, brat na brata, ko je u pravu.. Pojava (neuzubillah) nekih kako ih nazivaju, strah me izgovorit "vehabija" (u prevodu ovo znaci neuzubillah "alahcic (vehab jedno od 99 imena Allaha dz.s)), koji mogu slobodno rec propagiraju ispravni Islam, kako treba, a ne onaj komunisticki, sa nekom svojom vizjom svakog pojedinca, ovoliko mi treba da vjerujem, ovoliko ne, ovo je radiklano, ovaj je ostisao "preduboko" u veru..
Daleko odoh, ali me mnogo pogodila cinjenica oko ovog o Sandzaku i vrlo zalim sto nardo vrlo lahko nasjeda na pricu o demokratiji! Da demokratiji, koja sistemski unistava i asimilira nas narod, bosnjacki, prvo razdeljujci nas po strankama, pa posle i oko Islama, sto bi nasi ala sociolozi rekli Vehabizmu.. Zasto oni imaju pravo trazit Bosnu za svoju zemlju? Bosna koja je starija od Srbije (korijeni vode iz 9 vijeka)!? A mi da zaboravimo na Sandzak?

Opet ponavljam, za vise jednino negde u kahvi ili nakom posetku, ovako mi se gubi misao, voleo bih popricat sa vama, eto da vidim svijest, da li bas kod vas ima jevrejske zavjere (ne vladine organizacije, rak rana bosnjaka)..

Ne kazem da treba da se nacionalno izdvojite, nemoj tezit tome, neka u grupi bude i jednih i drugih, ali uvijek ima zlih namjera. Rek`o sam ti, na nasu podrsku (u svakom smislu, insAllah dolazicemo i gore, uvijek sam imao zelju da navijam na stadionu Sloge) racunaj!

Evo par obrijanih glava, pa mi recite na sta vas asociraju




Leti pjesmo uvis nebu plavom, pa odleti mome kraju straom..


Pazar u srcu Sandzak do groba!
__________________


Samo TORCIDA SANDŽAČKA, samo PAZAR, samo SANDŽAK, samo BOSNA!!! Allahu Ekber
torcA_L3 is offline   Reply With Quote