View Single Post
Old 13-11-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Prvi Glas Srbije 2012 SVE EPIZODE - VIDEO

Muzički talenti takmiče se za prestižnu titulu “Prvi glas Srbije”. Samo jedan je može osvojiti! Ko postaje nova muzička zvezda Srbije?



I ove godine kandidati dobijaju svojih pet minuta da pokažu svoje pevačke sposobnosti pred žirijskom trojkom Vladom Georgievim, Sašom Miloševićem Maretom i novom članicom Aleksandrom Radović. Svaki takmičar će se potruditi da se predstavi u što boljem svetlu, otpeva pesme najbolje što ume kako bi ubedio žiri da poseduje kvalitete kojima se izdvaja od drugih i koji ga čine zvezdom.


Žiri




Aleksandra Radović , vlasnica raskošnog i prepoznatljivog vokala, je više puta osvajala prestižne nagrade za glas i interpretaciju. Sa svojim poslednjim albumom "Žar ptica" postala je dobitnica prestižne nagrade "Davorin Popović" za najbolji pop album u regionu. Aleksandra je velikim delom autor kompozicija i tekstova na svojim albumima, a takođe komponuje i za druge. Poznati su njeni hitovi: „Čuvam te", „Nisi moj", „Bivsi Dragi", „Zagrli me", „Kažeš svejedno", "U inat proslosti",„Kao u moru".




Vlado Georgiev , jedan od najpopularnijih kantautora, iza sebe ima dva uspešna albuma koji su prepoznatljivim zvukom obojili domaću muzičku scenu, dok je treći album u pripremi. Već nakon prvog CD-a "Navika" zavladala je prava "vladomanija" među kolegama koji su pokušali da stvore pesme na tragu novog pop senzibiliteta. Među Barbinim najpoznatijim hitovima su: "Žena bez imena", "Mi nismo mi", "Reci mi da znam", "Živim da te nađem", "Anđele", "Hej ti".




Saša Milošević Mare , kompozitor, aranžer, tekstopisac i producent, najplodniju saradnju ostvario je s kolegom Vladimirom Graićem, a najveći uspeh ovog tandema je Pesma Evrovizije 2007, kada je njihova "Molitva" u izvođenju Marije Šerifović Srbiji donela pobedu. Mare i Graja stvorili su ženski bend "Beauty Queens", koji je pratio Mariju na takmičenju u Oslu. Saša Milošević sarađuje i sa velikim brojem imena narodne muzike: Acom Lukasom, Vesnom Zmijanac, Mirom Škorić, Dušanom Svilarom...

__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links