View Single Post
Old 20-09-2012   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Dom kulture u Sjenici konacno otvoren



Predsjednik SDA Sandžaka i ministar u Vladi Srbije dr. Sulejman Ugljanin i predsednik turske Agencije za međunarodni razvoj i koordinaciju (TIKA) Serdar Čam svečano su u Sjenici otvorili novu zgradu Doma kulture čija je izgradnja započeta još pre tri decenije. Iako su se u poslednjih sedam godina odvijali povremeni radovi, tek je na inicijativu Kancelarije za održivi razvoj nedovoljno razvijenih područja Srbije i ulaganje turske razvojne agencije od 270.000 evra završena ova ustanova u kojoj će sada delovati dva sjenička kulturno-umetnička društva i jedno amatersko pozorište.


„Uz veliku zahvalnost turskoj razvojnoj agenciji na ovoj pomoći, uveren sam da je ovo dokaz da država i u trenucima krize uspeva da iznađe način da pomogne svojim najnerazvijenijim područjima“ izajvio je predsjednik Ugljanin na otvaranju i najavio nastavak saradnje sa agencijom TIKA u ostalih 46 nedovoljno razvijenih opština Srbije u kojima živi milion građana Srbije.

„Sjenica je područje nedirnute prirode i nadaleko čuvenih prehrambenih proizvoda, i ulaganje u održivi razvoj ovog kraja je osnova našeg plana da od Srbije napravimo veliki agroindustrijski kompleks i poželjnu turističku destinaciju“ – zakljucio je predsjednik Ugljanin.




izvor SDA.rs

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by edis_mumin; 21-09-2012 at 00:13.. Reason: Dodat video
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links