View Single Post
Old 08-04-2009   #125
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Dahtim nabroja 5 slika a ja vidim samo 2
A sto se tice mosta on se nalazi u Zvalama i zaplavljen je jezerom tako da se sad ne moze vidjeti.Ova rijeka sto se vidi to je Uvac i tu je nekad bila velika luka kazu stari da je njen vlasnik davao konja sedlenika ko je raskosi.
Ko je bio u Zvale zna otprilike gde se on nalazio jer sa obe strane jezera ima put koji je prolazio preko mosta i danas je na tom mestu jezero najsire.Kad je ovaj most sagradjen i ko ga je sagradio pojma nemam,sigurno je da je iz vremena Turske vladavine jer je tuda prolazio karavanski put Sarajevo-Istambul.Vidi se da je i tad bio dosta ostecen jer je ovo slikato negde 78 ili 79 godine a jezero ga je zaplavilo 1980 kad je namestena brana.Kazu da su ga zastitili necim da ga ne bi voda nagrizala ni to ne znam kolko je tacno,znam da su dolazili neki naucnici iz Beograda da ga obilaze,to je danas moguce samo sa ronilackom opremom i naravno treba znati tacnu lokaciju gde se on sad nalazi ispod vode.Na brzaka kolko toliko,a jednom sam napisao da bi o ovome trebao da zna vise Hivzo Bazdar iz Ursula jer na slici bi trebalo da su njegova deca,ili od njegovog brata Caza.Sellam svima.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote