View Single Post
Old 17-01-2008   #18
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Upravo si iznijela sustinu onoga na osnovu cega sam izgradio svoje misljenje o raznoraznim tehnicko-tehnoloskim dostignucima...
Vidi jednu stvar @borichi,ja sam citavo moje detinjstvo proveo citajuci naucno-fantasticnu literaturu.Nesto kroz knjige Artura Klarka,nesto kroz stripove a nesto i kroz NF filmove...mastao sam o NLO-ima,o drugim planetama i novim svijetovima...provodio dane da bih skontao Teoriju relativiteta...i onda sam jednostavno naisao na dela Dostojevskog i "spustio se na zemlju" okrenuo se coveku,enigmi njegove egzistencije i svrsi naseg zivota na ovoj planeti...
Ko nije citao "IDIOTA" od Dostojevskog njemu svakako nece biti lako da shvati ovo o cemu smo nas dvoje pokusali da diskutujemo...

Evo jednog kratkog odlomka:

"Ne treba nas zabrinjavati ni pomisao da smo smiješni, nije li tako? Jer, to je istina, smiješni smo, lakoumni, imamo loše navike, dosađujemo se, ne znamo gledati, ne shvaćamo, ama, svi smo mi takvi, i vi, i ja, i oni! Valjda se ne vrijeđate što vam tako u lice govorim da ste smiješni? A ako je tako, zar niste onda dobra građa? Znate, po mom mišljenju, katkad je čak i dobro biti smiješan, pa i bolje je: ljudi lakše mogu oprostiti jedan drugome, lakše se i pomire; ne može se ipak odjednom sve shvatiti, ne može se početi odmah od savršenstva! Da bismo postigli savršenstvo, treba najprije mnogo toga ne shvaćati! A ako prebrzo shvatimo, možda i nećemo dobro sve shvatiti."
  Reply With Quote