View Single Post
Old 22-09-2013   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Vecernje novosti: Porodica Dunjic gradi kucu: Zapelo oko krova

Porodica Dunjić, iz udaljene Banovice, prilozima dobrih ljudi gradi kuću. Žive u straćari od blata koja može da im se sruši na glave
DONACIJAMA humanih ljudi iz Novog Pazara, Tutina, Sjenice, Raške i dijaspore, među kojima je i mnogo naših čitalaca, Slađana i Miodrag Dunjić iz Banovice podno Peštera, roditelji četiri maloletne devojčice i "teška sirotinja", grade novu kuću i zasad solidno napreduju.
Nedavno su Slađana i Miodrag, uz pomoć komšija, Srba i Bošnjaka iz ovog kraja, izlili ploču, za nastavak radova i ukrovljenje nemaju novca, ali se ipak nadaju da će pre zime, koja ovamo stiže rano, dobiti svoj skromni krov nad glavom.
- Da se za naše nevolje i život u straćari, koja svakog trenutka može da se sruši na glave dece, nije čulo širom Srbije i dijaspore, mi bismo se još borili za puko preživljavanje, a svako novo jutro donosilo bi nam novu neizvesnost, jer smo često bili i bez hrane, a deca bez odeće i obuće. Još smo u staroj i trošnoj kući, ali sada bar imamo nadu da će biti bolje - priča Slađana.
Zapelo im je još za građu i crep, kako bi nekako ukrovili kuću, ukazuje ona i dodaje:
- Uselili bismo se u jednu sobu, nema veze što ne bi bila potpuno završena, bar bismo bili sigurni da se Dijani (5), Milici (4), Dušici (2) i Jeleni (1) ništa loše ne može dogoditi, ovako uvek zaspimo sa strahom, a nekada po celu noć ja ili suprug dežuramo dok deca spavaju.
Dunjići se nadaju da će pristići još neka donacija, ima šansi i da im "Srbijašume", gde Miodrag od prošle godine radi, obezbede građu, možda će i "Dveri", koje su im već puno pomogle, naći načina da kupe crep u usele se u jednu sobu.
- Jedva su i do ploče stigli, na kraju je zapelo, pa sam im u Novom Pazaru sakupio 150 evra za fert-gredice i, hvala bogu, idu dalje. Čim ukrove kuću odneću im šporet, kaučeve sam im već odneo, važno je da se nekako skuće na bezbednom do proleća - priča humanitarac iz Novog Pazara Hido Muratović, koji je od početka bio uz ovu porodicu.
Selo Banovica udaljeno je od Novog Pazara 30 kilometara, isto toliko i od Sjenice, desetak kilometara je makadam. Deca još ne idu u školu, kad najstarija Dijana pođe u prvi razred, do škole u Osaonici moraće da pešači po pet kilometara u jednom pravcu.


NEZABORAVNA POMOĆ KRKOBABIĆA
KAD je pročitao kako žive Dunjići, potpredsednik Vlade Srbije Jovan Krkobabić želeo je, iako je bio veliki sneg, da lično dođe i donese im pomoć, umesto njega učinili su to predstavnici "Srbijašuma" koji su, na molbu potpredsednika vlade, Miodraga, zaposlili u svojoj radnoj jedinici u Novom Pazaru, a deci doneli lepe poklone.
- Nikada nećemo zaboraviti gest Krkobabića, nije lako danas dobiti posao, sad imamo platu, malu ali nama vrednu, a deca više ne oskudevaju u hrani i odeći - kaže Miodrag.

Last edited by Tahirovce; 23-09-2013 at 09:06..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links