View Single Post
Old 16-09-2006   #23
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Evro*pa po*ma*že

šest op*šti*na

A. B. M., 15. septembar 2006



BE*O*GRAD - No*vi dvo*go*di*šnji pro*je*kat raz*vo*ja šest op*šti*na u ju*go*za*pad*noj Sr*bi*ji, vre*dan 3,4 mi*li*o*na evra pred*sta*vljen je ju*če u Vla*di Sr*bi*je, a sred*stva su po*dr*ška lo*kal*nim sa*mo*u*pra*va*ma za po*bolj*ša*nje ži*vot*nih uslo*va gra*đa*na.

No*vac za ova*kvu po*dr*šku za op*šti*ne No*va Va*roš, No*vi Pa*zar, Pri*je*po*lje, Pri*boj, Sje*ni*ca i Tu*tin obez*be*di*li su Evrop*ska uni*ja pre*ko Evrop*ske agen*ci*je za raz*voj, švaj*car*ska agen*ci*ja za raz*voj i sa*rad*nju i pro*gram Uje*di*nje*nih na*ci*ja za raz*voj (UNDP), a u sa*rad*nji sa mi*ni*sta*r*stvi*ma za lo*kal*nu sa*mo*u*pra*vu i eko*nom*ske od*no*se sa ino*stran*stvom. Uz po*moć ovog pro*jek*ta oja*ča*će se ka*pa*ci*te*ti i op*šti*na, ka*ko bi po*je*di*nač*no mo*gle da po*bolj*ša*ju eko*nom*ski raz*voj.

- Cilj je da re*gi*on ko*ji je u te*škom po*lo*ža*ju bu*de po*dr*žan kroz po*ve*ća*nje za*po*sle*no*sti i po*bolj*ša*va*nje dr*žav*nih uslu*ga, kao i da se po*dr*ži re*gi*ja ko*ja ima mul*ti*et*nič*ki ka*rak*ter - re*kao je Mi*lan Pa*ri*vo*dić, mi*ni*star za eko*nom*ske od*no*se sa ino*stran*stvom. - Ru*ko*vo*đe*nje će bi*ti pre*ko od*bo*ra pro*jek*ta, u ko*jem će bi*ti osim pred*stav*ni*ka mi*ni*star*stva, pri*vred*ni*ci zal*ti*bor*skog i ra*škog okru*ga i fi*nan*si*je*ra.

Žo*sep Ljo*ve*ras, šef de*le*ga*ci*je Evrop*ske ko*mi*si*je u Sr*bi*ji, je na*gla*sio da je zna*čaj*no što se sa*ra*đu*je sa Vla*dom Sr*bi*je i op*šti*na*ma, ali se na*u*či*lo iz slič*nih pro*gra*ma sa ju*ga Sr*bi*je.



TU*TIN LO*ŠE STO*JI

PRE*MA pre*gle*du do*sa*da*šnjeg raz*vo*ja op*šti*na ju*go*za*pa*da Sr*bi*je, od 30.337 sta*nov*ni*ka Pri*bo*ja se*dam hi*lja*da je za*po*sle*no, a 6.640 ne ra*di. U Pri*je*po*lju je sko*ro slič*na broj*ka za*po*sle*nih i ne*za*po*sle*nih. U Tu*ti*nu je naj*go*ra si*tu*a*ci*ja, jer od 30.054 gra*đa*na sve*ga 2.506 ra*di, a du*plo vi*še ne*ma po*sla.
ado is offline   Reply With Quote