View Single Post
Old 10-09-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default IZGRADNJA ZAOBILAZNICE U SJENICI

Izgradnja zaobilaznice u Sjenici, jedan je od dva projekta, čiju će realizaciju u ovoj opštini, do kraja godine, finansirati Ministarstvo za nacionalni investicioni plan. Ovakav projekat obuhvata izgradnju saobraćajnice u dužini od 340 metara i dva mosta preko Grabovice, u blizini stare autobuske stanice, koja će uskoro biti izmeštena na novu lokaciju. Investitiori, odnosno predstavnici Ministarstva za nacionalni investicioni plan su tim povodom, u sredu boravili u Sjenici, i tada je potpisan Ugovor o realizaciji projekta, a radovi su počeli juče. Vrednost investicije je 22 miliona dinara, izvođač je ''Novi Pazar – put AD'' sa podizvođačem ''Složna braća'' iz Nove Varoši, a ugovoreni rok za završetak radova je devedeset dana.
''Nakon složene procedure, koju nalaže zakon i pravila o realizaciji sredstava Nacionalnog investicionog plana, došli smo i do faze početka radova na ovom, za Sjenicu značajnom projektu. Na ovom mestu više nećemo imati autobusku stanicu. Ona se izmešta na novu lokaciju, a njena izgradnja je u fazi koja omogućava da se autobuski saobraćaj nesmetano nastavi. Umesto tog starog objekta i ovog praznog prostora, ovde ćemo imati novu, osvetljenu ulicu sa dva mosta, i mislim da Sjenica time dobija lepši izgled i nove mogućnosti. Želim da se zahvalim investitorima što su nam omogućili da projekat realizujemo po hitnom postupku, zbog kratkog perioda građevinske sezone kod nas i očekujem da će radovi biti završeni i pre ugovorenog roka'', rekao je u izjavi za medije, prilikom obilaska obeležene trase, predsednik opštine Sjenica, Muriz Turković.
U ime izvođača radova, Ibrahim Škrijelj, tehnički direktor ''Novi Pazar – put AD'' je tom prilikom potvrdio da će ova firma učiniti sve, kako bi radovi bili završeni i pre ugovorenog roka. ''Ugovoreni rok od devedeset dana, praktično teče od danas, i mi ne smemo dozvoliti da radove izvodimo krajem novembra ili decembra, jer u tim mesecima u Sjenici treba očekivati sneg'', kazao je Škrijelj.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links